Sākums > Muzejs > Muzejizglītojošās programmas

Muzejizglītojošās programmas

Aicinām patīkami pavadīt dienu sev tīkamā kompānijā, izzinot pils vēsturi, baudot mākslas un dabas tēmām veltītas izstādes, relaksējoties pastaigās pils parkā. Iepriekš piesakoties, pils restorāns “Liepaleja” grupām, kas lielākas par 10 cilvēkiem, veido īpašu piedāvājumu! Esiet laipni gaidīti!

Pēc pils apskates piedāvājam sporta spēles vai citas aktīvas nodarbes parkā.

Pēc pusdienām izmantojiet iespēju doties rāmā pastaigā pa pils parku un apkārtni, klausoties putnu dziesmās un vēja šalkās. Simtgadīga liepu aleja vijas gar pils parku – kādreiz pa to varēja aiziet līdz netālu esošajām Vecmokām, tagad gan tur saglabājušās vairs tikai senās pils drupas.

Angļu pēcpusdienas tējas programma

Angļu pēcpusdienas tējas programma tās apmeklētājiem piedāvā iespēju iejustieanglutees aizgājušo laiku burvībā!  Kādā no pils romantiskajiem saloniem, nesteidzīgi malkojot tēju un baudot pils šefpavāra pagatavotās angļu tradicionālās uzkodas, veltīt  laiku saviesīgām sarunām. Apmeklētājiem būs iespēja apgūt angļu tējas dzeršanas etiķeti un tās smalkumus, uzzināt vairāk par šīs tradīcijas rašanos un attīstību.

Pirms pēcpusdienas tējas – viesiem mirklis pārvērtībām un īss ieskats Jaunmoku pils un tās pirmo saimnieku Armitstedu dzimtas vēsturē.

Laikā, kad tik bieži paskrienam viens otram garām, tā ir lieliska iespēja nesteidzīgā gaisotnē pavadīt laiku ar saviem mīļajiem – atzīmējot kādus  svarīgus notikumus vai vienkārši tiekoties neierastā vidē.

Programmu pieteikt iepriekš pa tālruni – 26187442.

Programma ar ierobežotu dalībnieku skaitu līdz 15 personām.

 

Zīmes centra apmeklējums

Ekskursija Zīmes centrā apmeklētajiem atklās līdz šim vēl nepiedzīvotas sajūtas, jo centra galvenais elements, kas atgādina akmens kubu, uztver un ataino ornamenta veidā vēstījumu, ko pauž cilvēka ķermenis un instinkts.

Zīmes centrs piedāvā:

Tematiskās ekskursijas gan ģimenēm, gan kolektīviem, gan arī individuāliem apmeklētajiem. Šī ekskursija būs kā patīkamu atklājumu ceļš pa neparastiem domu un zīmju labirintiem.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paliekošai atmiņai no šī ceļojuma Jums tiks izsniegta Zīmes izdruka ar Jūsu personīgo Zīmi.

Īpašs piedāvājums jaunlaulātajiem:

Zīmes jostas rituāls – lieliska iespēja aizsākt savu ģimenes Zīmju jostas veidošanu, kas vienmēr Jūsu kāzu gadadienā kļūtu par vienu Zīmi garāka.

Ar laiku pievienojot arī Jūsu bērnu Zīmes, veidotos savdabīgs Jūsu dzimtas koks, kura neparastās saknes Jūs vizuāli būsiet dēstījuši savā kāzu dienā.

Zāļu tēju degustācija

Mēs ikdienā lietojam dažādus dzērienus, bet ne viss no tā ir draudzīgs veselībai. Bieži vien aizmirstam par brīnišķīgu alternatīvu, ko mums dod pati daba – par zāļu tējām.

Degustācijas laikā nogaršosiet dažādu veidu tējas, kas vāktas pils dārzā un tās teritorijā. Malkojot gārsu sakņu, nātru, raspodiņu, bērzu lapu un daudz citu tēju, uzzināsiet arī to dziedniecisko spēku. Varēsiet izgaršot un mēģināt uzminēt arī dažādus gardus ārstnieciskos sīrupus.

Degustācija tikai gida pavadībā un iepriekš rezervējot.

Kāzu ekskursija

Ja, gatavojoties Lielajai Dienai, nevarat izlemt starp romantiku vai gaumīgu greznību, Jaunmoku pils būs īstā izvēle – te tie ir nedalāmi kā Jūs abi.

Jūsu kāzu ritu iezvanīs zvans, kas jau vairāk kā pirms simts gadiem pilī ieskandēja visus svarīgos notikumus. Tā dzidrās skaņas ievibrēs Jūsu mīlestību Visuma telpā.

Pilij ir sava laimes monētiņa. Ja pie tās izdodas tikt – jaunais pāris ir saderīgs, un laulības dzīve veidosies laimes un saskaņas pilna… tā vēsta pils senie raksti. Jaunmoku pils muzejā jaunlaulātos gaida vēl daži citi ļoti īpaši, noslēpumaini pārbaudījumi.

Šīs dienas īpašajā burvībā Zīmes centrs, kāda otra nav pasaulē, atšifrēs jaunā pāra auras stāstu.

Kādā no pils zālēm vai saloniem var saklāt visskaistākos kāzu galdus, kur uzsaukt „Rūgts!”, vai iedejot dzīvē ar pirmo valsi. Vai spējat iztēloties piemērotāku vietu šīs dienas svinībām par Jaunmoku pils plašo, askētiski izsmalcināto Kolonnu zāli? Pat tās smalkie čuguna balsti neuzkrītoši simbolizē stiprus jaunās dzīves pamatus.

Pirmā kāzu nakts… Cik reižu izsapņota?! Pēc kāzu pasakas pamosties romantiskā idillē kādā no viesnīcas istabām – baudījums ne tikai jaunlaulātajiem.

Piedāvājam arī:

  • laulību ceremoniju pilī vai pils parkā
  • kāzu galdu klāšanu pils zālēs un salonos līdz 60 personām
  • telpu rotāšanu
  • kāzu nakti īpašā jaunlaulāto numurā
  • pagalma noformējumu lāpu gaismā
  • gaismas strūklaku pils dīķī

 

Izvēlieties lappuses savai kāzu pasakai, bet visu brīnumu uzburšanas rūpes atstājiet mūsu ziņā!

Mammadaba

“Mammadaba” programma piemērota dažāda skolas vecuma bērniem – dabu un procesus tajā skolēni izzina, aktīvi līdzdarbojoties.

Ekskursijas laikā bērni iepazīst Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā, dodas pastaigā pils parkā. Programma papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku.

 Velotūrisms

Vasara ir laiks, kad ikviens cenšas būt tuvāk dabai un izbaudīt to ar pilnu krūti. Kā to panākt? Viens no variantiem – doties velobraucienā!

Svaigs gaiss, dabas tuvums un jaunas pozitīvas emocijas garantētas! Sākot ar jūniju Jaunmoku pils piedāvā nomāt velosipēdus nelieliem izbraucieniem. Lai brauciens būtu pilnvērtīgāks, ir izstrādāti 2 velomaršruti no Jaunmokām uz Vecmokām un Tukumu, papildus piedāvājot gida pakalpojumus un ar restorāna „Liepaleja” labumiem piepildītus piknika grozus.

Papīra izgatavošana no piepes

Koku sēne jeb piepe ir kā maza dabas papīra fabrika, kas izmanto koksni. No šī materiāla var radīt unikālu papīru, traukus un interesantus suvenīrus.

Programmas laikā Jūs uzzināsiet kā no piepes var iegūt papīru un apgūsiet dažādu toņu un faktūru ieguves tehniku. Ikviens savām rokām varēs izveidot unikālu glezniņu vai apsveikumu kādai īpašai personai.

Programma tikai gida pavadībā.

 

Zāļu drogu izmantošana

Uzzini, cik daudzveidīgi var izmantot pils parkā savāktās zāļu drogas (drogas – žāvēti (arī žāvēšanai paredzēti) ārstniecības augi, to daļas)! Liec lietā savas maņas un IEraugi, SAjūti, IZsmaržo, PAgatavo un NObaudi zāļu drogas! Aktīva darbošanās piecās darbnīcās Meža muzejā. Kas zina – varbūt arī šeit atradīsiet savu brīnumzālīti!

 

Makšķerēšana pēc seno laiku metodēm

Makšķerēšana saistīta ar brīnišķīgu laika pavadīšanu pie ūdens, baudot apkārtnes dabu, putnu treļļus. Vienlaikus tā ir ļoti īpaša – piedāvājot agrāko laiku makšķerlietas (lazdu kātus, spalvu, korķu pludiņu utml.) laiks padomāt par senākiem laikiem. Uzņēmīgākie savu lomu var izmantot zivju zupas vārīšanā uz ugunskura.

 

Orientēšanās ekskursija pilī vai parkā

Lai labāk iepazītu pili, tās salonus un tajos esošos priekšmetus, piedāvājam iespēju sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus pilī un noteikt to atrašanās vietu. Bet varbūt labāk pabūt svaigā gaisā un iepazīt pils parkā esošos objektus!? Izmantojot parka plānu un nelielu objekta aprakstu, tas jāatrod dabā un jāizpilda dotais uzdevums!! Mūsu parks aptuveni 9 ha platībā Jūsu rīcībā!!

Rūķu Meža skoliņa

Darbošanās prieks pašiem mazākajiem, izziņas process lielākiem un gaisā virmojoša svētku sajūta. Brauciet ciemos uz Jaunmoku pili un gūstiet iedvesmu ziemas noskaņās!

Rūķu Meža skoliņa ir īpaša nodarbība skolēniem un bērnu dārzu audzēkņiem 2 – 3 stundu garumā. Tās laikā bērni no dabas materiāliem var izgatavot savu īpašo Ziemassvētku brīnumu – rotājumu eglītei – un paši izliet sveci, kas radīs gaismiņu vēsos ziemas vakaros. Var doties izzināt, kā sniega laikā klājas meža iemītniekiem, sasildīties pie ugunskura pils parkā un noskaidrot, kas piparkūkām piešķir to īpašo aromātu.

Ziemas rūķu Meža skoliņā nodarbības notiek Ziemassvētku gaidās – decembrī!

Vakara ekskursija

Kad apmeklētāju soļi noklusuši un agro rudens un ziemas vakaru tumsa ielijusi katrā pils stūrītī, aicinām doties naksnīgā pastaigā un uzzināt – vai pils naktī ir tāda pati kā dienā? Vai stāsti tumsā šķiet dzīvāki, vēsture tuvāka, pat teju ar roku aizsniedzama un sataustāma?