Sākums > Par mums > Jaunumi un pasākumi

Jaunumi un pasākumi

Turpinās Meža ekspozīcijas pilnveidošana Jaunmoku pils muzejā

Jau pagājuši vairāki gadi, kad Jaunmoku pils muzejā uzsāka veidot jaunu ekspozīciju par meža tematiku. Ekspozīcijas pirmo kārtu atklāja 2017.gadā, tā kā par jauno to vairs nevarētu dēvēt, arī apmeklētāji jau ir izteikuši savas domas par daudzveidību un interaktivitāti tajā, par interesantumu kā mazajiem, tā arī pieaugušajiem. Sadarbībā ar radošo apvienību “BrandEleven” šogad esam nonākuši pie pēdējās – 4.kārtas. Tās ietvaros Meža ekspozīcija tikusi bagātināta ar ķērpju stendu, kas ļauj iepazīt ķērpjus mūsu parkā, medniecības tematikai veltītas vitrīnas, kas piepildīta ar jaunākajiem dāvinājumiem, un medniecības interaktīvā ekrāna satura pilnveidošana. Vēl tikai jāgaida gada beigas, kad pateicoties VKKF un MAF atbalstam projektos, piepildīsim arī rāpuļu vitrīnu ar 7 mulāžām. lasīt tālāk »

Jāņa Valdemāra Helmaņa fotogleznu izstāde “Ledus. Saule. Ūdens.”

No 7.jūlija līdz 22.septembrim Jaunmoku pils muzeja Torņa zālē ir apskatāma operatora, fotogrāfa un mākslinieka Jāņa Voldemāra Helmaņa fotogleznu izstāde. Izstāde, kurā varam vērot, kā visparastāko ledu var izmantot par galveno materiālu fotogrāfijā. Ledus, saules gaisma un fotoaparāts. lasīt tālāk »

Ģimeņu dienā – meža mūzika un instrumenti no dabas materiāliem

Svētdien, 14. jūlijā, no pl.10:00 līdz 16:00 aicinām piedalīties kārtējā Meža muzeja Ģimeņu dienā Jaunmoku pilī!

Ieklausīsimies meža iemītnieku balsīs, vēja stabulēs, koku šalkoņā. Gatavosim mūzikas instrumentus no dabas materiāliem, kļūsim par muzikantiem pašu izveidotā orķestrī! Graudi, sēklas, čiekuri, koka mizas un dēlīši – tas viss mums lieti noderēs, radot savu Meža simfoniju. lasīt tālāk »

Jaunmoku pils Dārza svētki “Mirkļa burvība”

2019. gada 7. jūlijā Jaunmoku pilī norisināsies ikgadējie Dārza svētki. Šogad tie sola daudz romantikas ar tēmu “Mirkļa burvība”.

Pl. 13.00 svētkus atklāsim ar pūtēju kvinteta “Rīga” koncertu, vēlāk dosimies aizraujošā ekspedīcijā pa pils parku. Ieklausīsimies parka mūzikā un stāstos par aizgājušajiem un gaidāmajiem laikiem. Ļaujoties impulsīvam spēles priekam, atvērsim romantiskās parka fotosaliņas – visu svētku dienu te norisināsies fotoplenērs. lasīt tālāk »

Jaunmoku pils parkā top pastaigu taka un trejkrāsu puķu dobes

Pagājušajā gadā tika uzsākta plašā Jaunmoku pils parka rekonstrukcijas projekta izstrāde, lai izveidotu vidi, kurā ikviens parka apmeklētājs varētu gūt ne tikai estētiski vizuālo baudījumu, bet arī informāciju par apkārtni.


Viens no galvenajiem akcentiem ir jaunā pastaigu taka un trejkrāsu ziemciešu un graudzāļu dobes. Šogad viena no krāsu dobēm – dzeltenā – jau sniedz, kaut nelielu, bet saulainu akcentu!
Jaunmoku pils Dārza svētkos 7.jūlijā ikvienam būs iespēja ieklausīties parka stāstos, iztēlojoties vēsturiskās ainas, gūt ieskatu nākotnes plānos un novērtēt jau paveikto.
Lielākā daļa no darbiem ir ieplānoti budžetā, bet ir arī saņemts atbalsts nodibinājuma “SCHWENK Iespēju fonds” projektu konkursā. Līdz ar to taku veidošanai grants un smilts materiāli, kā arī līdzekļi vizuālā informatīvā materiāla izveidei par ziemcietēm un graudzālēm saņemti projekta “Pastaigu taka parkā – solis vides saglabāšanās izglītošanā” ietvaros.

lasīt tālāk »

Ģimeņu dienā – kendama, salvešu locīšana un Zīmes Centra apmeklējums

Svētdien, 9. jūnijā, no pl.10:00 līdz 16:00 aicinām piedalīties kārtējā Meža muzeja Ģimeņu dienā Jaunmoku pilī!

Sākas vasara – pļavu, dārzu un parku triumfa laiks. Ap Jaunmoku pili ir radīta burvīga miera un harmonijas oāze, kas liek aizmirst steigu un ļauties mirkļu baudīšanai. Šogad esam piešķīruši mūsu dārzam Japānas garšu – ar Japānas koriandru, eļļaino piparmētru, krizantēmām. lasīt tālāk »

Kara laiks Jaunmokās

Leģionārs – sakarnieks Jānis Liepiņš Jaunmokās uzturējās no 1943. gada 16. septembra un par to rakstīja Harijam Liepiņam uz Ventspili. Apkārtni uzskatīja par skaistu un tādu, kur var justies brīvs, jo nav pilsētnieku “modrās acs”. Jaunmokās deva vairāk gaļas nekā Cēsīs, kur viņš bija dislocēts iepriekš.  Karavīrus nodarbināja lauku darbos – kulšanā, kartupeļu rakšanā. Ar 27. septembri sākās arī sakarnieku mācības. Savukārt nedēļas nogalēs bija dzeršana.  No Tukuma un apkārtnes nāca meitas un dejas ilga pat līdz svētdienas rītam. Bet septembra beigās aktivitātes ierobežoja difterijas izplatīšanās karavīru vidū. lasīt tālāk »

18
mai

Muzeju nakts Jaunmokās

Šogad 18.maijs muzejniekiem ir īpaša diena, jo Muzeju dienas novakarē pl.19:00 tā pāries starptautiskajā Muzeju nakts pasākumā ar moto „Tālavas taurētājs”.  Apmeklētājus gaidīsim  gan dienā, gan vēlā vakara stundās.

Kopā pulcēsimies jau pl.19:00, lai, kā Tālavas taurētāji, nodotu tālāk ziņu par ļaudīm, kuri savā laikā Jaunmoku pili izcēla no gruvešiem. Par mežinieku izloloto Jaunmoku pili stāstīsim ekskursijās, rādīsim pils restaurācijas laika fotomateriālos un filmās, kopīgi darbosimies radošajās darbnīcās, labas domas domāsim klasiskās mūzikas koncertu skaņās,  izdancosim rakstu soļus un izgatavosim paši savu individuālo rakstu zīmi Zīmes Centrā.  Visu vakaru par labsajūtu rūpēsies kafejnīca „Liepaleja”. Precīzāka informācija www.jaunmokupils.lv lasīt tālāk »

12
mai

Jaunmoku pilī norisināsies Ģimeņu diena!

12. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Jaunmoku pilī norisināsies Ģimeņu diena! Šajā reizē mēs aicinām iepazīties ar Jaunmoku pils muzeja programmu Zāļu Drogu izmantošana.

Atcerēsimies paaudžu gudrības par dabas bagātību izmantošanu ikdienā un, ļoti iespējams, arī iemācīsimies ko jaunu. To esam ietvēruši mūsu muzeja programmā, ar kuru aicinām iepazīties! Darbosies arī Zīmes Centrs, kurā katram būs iespēja radīt savu personīgo spēka zīmi, izzināt un izprast to. lasīt tālāk »

04
mai

Baltā galdauta svētkos -iegriezieties Jaunmoku pilī!

Visu dienu – no pl. 9.00 līdz 17.00 pils salonos būs apskatāmi interesanti galda salvešu locījumi, ja vēlēsieties, varēsiet izlocīt arī savu salvešu kuģi, balodi vai ziedu!

Pl. 13.00 skatīsimies Latvijas 100-gades filmu “Mērijas ceļojums” – mākslinieciski un emocionāli iespaidīgu stāstu par Mēriju Grīnbergu, kura izglāba milzīgu gleznu kolekciju. (Režisore Kristīne Želve). lasīt tālāk »