Sākums > Jaunmoku pils šonedēļ aicina apmeklēt 120. jubilejas Dārza svētkus “…dabiski…”!

Jaunmoku pils šonedēļ aicina apmeklēt 120. jubilejas Dārza svētkus “…dabiski…”!

No 2. līdz 4. jūlijam Jaunmoku pils atzīmēja 120. jubilejas Dārza svētkus “…dabiski…”

120. jubilejas svētki tika atklāti 2. jūlija, piektdienas, pievakarē ar gleznotāja Andra Vītola un arhitekta Andra Vītola darbu izstādi “Divi Andri. Divi Vītoli” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Kokapstrādes katedras studentu diplomdarbu un kursa darbu izstādi.

Sestdienas, 3. jūlija, aktivitātes tika īpaši veltītas ģimenēm – ikvienam bija iespēja radoši darboties ar dabas materiāliem, iepazīt pils vēsturi un apkārtni, piedaloties pils parka ekskursijā, kā arī baudīt īpašus muzikālus sveicienus bija sagatavojuši  Tukuma mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

Sestdien Jaunmoku pils Kolonnu zālē tiks atklāta vēstures izstāde “Jaunmoku pils 120 gadu stāsti”, kā arī atvērta grāmata “Jaunmokas. Stāsti.”.

Svētku kulminācijas diena, 4. jūlijs, bija īpaši veltīta dabas un vēstures mīļotājiem. Pils parkā norisinājās Tērvetes dabas parka, Kalsnavas arborētuma un Vijciema čiekurkaltes aktivitātes, kuras izraisīja interesi ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Pils parkā norisinājās arī gleznotāju plenērs, kurā piedalījās Tukuma Tēlotājmākslas studija un tās vadītāja Inga Brīniņa. Mūzikas baudītājus priecēja Lūznavas muižas deju kopas un vīru kora “Silvicola” svētku sveicieni.

Sestdien un svētdien darbojās amatnieku tirdziņš, kurā varēja iegādāties gan dažādus gardumus, gan skaistas un noderīgas lietas visai ģimenei. Ikviens varēja baudīt ozolzīļu kafiju. Pils parkā Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētās tradicionālās “Vēsturisko parku un dārzu dienas” ietvaros ikviens varēja apskatīt skaistās un krāsainās jūgendstila krāsu dobes, kā arī baudīt skaistās rozes un ziedošo liepu smaržu.

Paldies ikvienam, kurš mūs apciemoja, esam no sirds priecīgi, ka varējām svētkus svinēt kopā!

Uz tikšanos nākošgad!