Sākums > Muzejs > Leģendu nakts Jaunmoku pilī!

Leģendu nakts Jaunmoku pilī!

31.10.2020.

Sestdien, 31. oktobrī, Jaunmoku pils aicina ciemos Leģendu naktī!

Jaunmoku pils Kolonnu zālē plkst. 15:00 notiks izrāde – muzikālās mīklas “Kas dzīvo mežā?”. Tas ir koncertstāsts nepilnas stundas garumā, kurā mūziķi kopā ar publiku mēģina rast atbildes uz jautājumiem un mīklām par norisēm mežā, zvēriem, putniem un kukaiņiem.Koncerta laikā klausītāji un skatītāji uzzina daudz jauna par zvēriem.

Mūzika veidota no zināmiem klasiskās un tautas mūzikas fragmentiem.Uzvedumā klausītāji caur mīklu minēšanu un uzdevumu risināšanu tiek iesaistīti stāstā par dažādiem zvēriem, tādā veidā raisot bērnā loģisko un radošo domāšanu.

Vai Tu, piemēram, zini, cik ezim ir adatu vai cik acu plakstiņu ir pūcei?

Un vai skudras vispār guļ?

Šie un citi jautājumi nodarbina mazā Buciņa prātu. Viņš apslimis guļ mājās, bet Kāpostkungs zaķis zina, kā palīdzēt! Viņš organizē Laumiņu aģentūru, kas ar mīklu, uzdevumu un dabas dziedniecības līdzekļu palīdzību ļauj Buciņam atgūt veselību un možu prātu.

Vizuālo noformējumu veido mākslinieces Ilvitas Didrihsones gleznu spilgtie un izteiksmīgie tēli, kas īpaši raisa bērnu fantāziju. Koncertstāstā piedalās kādreizējie Rīgas Doma kora skolas absolventi, mūziķi Monta Martinsone (balss), Nora Kalniņa (balss), Mārtiņš Zvīgulis (balss), Austris Kalniņš (taustiņi) un Ernests Mediņš (perkusijas). Par koncerta vizuālo noformējumu gādā Egīls Kupčs.

Plkst. 16:00-17:30 norisināsies ģimeņu orientēšanās sacensības pils parkā. Spēlē būs nepieciešams sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus un noteikt to atrašanās vietu. Būs arī apbalvošana.

No plkst. 18:00 būs īpaša vakara programma ar latvju danču mūziku, stāstiem un ziņģēm. Stāstus stāstīs latvisko tradīciju apzinātāja, glabātāja un tautās nesēja – Sēmes Pasaku raganiņa (Ivita Kalnozola – Kalsere).

No plkst. 20:00 piedāvāsim naksnīgu un maģiski skaistu pastaigu izgaismotā pils parkā.

Ieejas maksas visā pasākumā: pieaugušajiem – 5,00 euro, skolēniem – 1,00 euro; uzrādot Ģimenes 3+ karti – 11,00 euro. Atsevišķi tikai uz DIENAS izrādi vai VAKARA programmu: pieaugušajiem – 3,00 euro, skolēniem – 1,00 euro; uzrādot Ģimenes 3+ karti – 7,00 euro.

Jaunmoku pils muzeja apskate – pēc muzeja cenrāža.

Leģendu naktī būs arī īpašs piedāvājums no ģimenes restorāna – galdā celsim meža karalieni baraviku – varēs baudīt:

baraviku krēmzupu (6,50 euro),

briežu gaļas steiks ar kartupeļu – baraviku gratīnu (20,00 euro)

veselīgo vitamīnu bumbu, kuru pie mums iemīļojuši pat bērni – karsto smiltsērkšķu dzērienu ar medu (3,50 euro).

Galdiņu iepriekšēja rezervācija pa tel. 26187442.