Sākums > Pasākumi > 8. martā aicinām uz Ģimeņu dienu

8. martā aicinām uz Ģimeņu dienu

08.03.2020.

Sieviešu dienā, 8. martā, lielus un mazus gaidīsim Ģimeņu dienā Jaunmoku pilī. Tās ietvaros ģimenes aicināsim kavēties sarunās tējas laikā un piedalīties atraktīvās, radošās aktivitātēs Meža muzejā, kā arī liksim aizdomāties par sievišķā dzimuma nozīmi sabiedrībā un dabā.

Visas dienas garumā vedināsim domāt par sievišķo dzimumu ne tikai kā par sievietēm – cilvēciskām būtnēm, bet arī kā par dzimtas turpinātājām – mātītēm dzīvnieku, putnu un citu organismu pasaulē.

Tējas baudīšana un ieskats programmā  “Angļu tējas pēcpusdiena”

Sieviete kā skaistuma etalons mākslā, literatūrā un mākslas izpausmju veicinātāja būs galvenie temati, kuriem uzmanību vērsīs pils salonos. Malkojot tasi angļu tējas un nedaudz iepazīstot tās dzeršanas tradīcijas, kavēsimies sarunās par sievietes dzīvi un lomu 19. gadsimtā, īpaši pieminot Armitsteda dzimtas un citas daiļā dzimuma pārstāves Jaunmoku pils vēsturē. Tā laika jūgendstila cepures būs aksesuāri, ko salonā būs iespēja laikot kā dāmām, tā kungiem.

Dabas stāsti un izglītojošas aktivitātes par mazuļiem un viņu mammām Meža muzejā

Kādas ir dzīvnieku, putnu mammas jeb mātītes? Kādi ir viņu raksturi un kā viņas izpauž savu mīlestību pret saviem mazuļiem? Būs jautājumi, uz kuriem caur dabas stāstiem un atraktīviem uzdevumiem ģimenes uzzinās atbildes Meža muzejā. Turpat arī notiks radošā darbnīcā “Dieva dota radībiņa”, kurā katram piedāvāsim izgatavot dzīvnieciņu vai putniņu no dabas materiāliem.

Pils viesu iecienītākie ēdieni ģimenes restorānā “Liepaleja”

Pasākuma laikā būs atvērts ģimenes restorāns “Liepaleja”. Tajā varēs baudīt Jaunmoku pils viesu iecienītākos ēdienus. Starp tiem būs kungu favorīts – brieža gaļas steiks ar kartupeļu – baraviku biezeni, dāmu iemīļotais deserts – Pavlova kūka ar ogu krēmu, un bērnu iecienītās kotletītes ar putotu kartupeļu biezeni.

Galdiņu iepriekšēja rezervācija pa tel. 26187442.

 

Ģimeņu dienas aktivitātes norisināsies no plkst.10:00 -16:00. Dalība tajās skolēniem būs bezmaksas, pārējiem muzeja ieejas biļete: pieaugušajiem 4.00 EUR, studentiem, pensionāriem – 2.50 EUR.

Gaidīsim ciemos!