Sākums > Muzejs > Akcija “Meklē Mežu Muzejos”

Akcija “Meklē Mežu Muzejos”

Ievietots: 10.06.2020.

No 10. jūnija izzinošā akcijā “Meklē Mežu Muzejos” apvienojušies un ciemos aicina Jaunmoku pils muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs Rīgā un A. Upīša memoriālmāja Skrīveros. Akcijas ietvaros apmeklētāji var iepazīt muzejus, atrast tajos vienojošo un akcijas noslēgumā saņemt kārdinošas balvas.

Daba vieno cilvēkus un laikmetus. Meža motīvi visos laikos iedvesmojuši radošās izpausmes mākslā, mūzikā, literatūrā. Arī akcijā muzejivienojošo motīvu ir izvēlējušies mežu – tā bagātību, daudzveidību un atspoguļojumu Andreja Upīša daiļradē.

Akcijas ideja radusies kultūras darbinieku tiešsaistes mācību semināra “Kultūras un cilvēciskais pieskāriens tiešsaistē: jaunas iespējas uzrunāt un iesaistīt plašu auditoriju kultūras un izglītības projektos” darba grupas ietvaros.

Veicināt cilvēku interesi par dažādas tematikas muzejiem, uzskatāmi parādot nozaru daudzveidību un mijiedarbību, ir mērķis, ko vēlas sasniegt akcijas veidotāji.

Akciju organizē Jaunmoku pils muzejs sadarbībā ar Andreja Upīša memoriālo muzeju Rīgā un A. Upīša memoriālmāju Skrīveros, to atbalsta SIA „Skrīveru saldumi” un AS “Latvijas valsts meži”.

Sīkāku informāciju par akcijas norisi var uzzināt, sazinoties ar Jaunmoku pils muzeja projektu vadītāju Ziedīti Začesti pa t. +371 27880708 vai e-pastu z.zaceste@jaunmokupils.lv.

 

Akcijas “Meklē Mežu Muzejos” noteikumi

  1. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku, ir jāaizpilda akcijas anketa un, apceļojot visus trīs muzejus, līnijās jāieraksta atbildes uz jautājumiem.
  2. Viesošanos katrā akcijas muzejā tā darbinieks apliecinās ar zīmodziņu.
  3. Apliecinātu un pilnībā aizpildītu anketu īpašnieki pretendēs uz balvām.
  4. Anketas, kurās visi jautājumi būs atbildēti pareizi, piedalīsies noslēguma izlozē par Lielo balvu – galda spēli “Iestādi mežu!”.
  5. Norādot savu vārdu, uzvārdu, tālruni un e – pasta adresi, aizpildītu anketu jāiesniedz vienā no akcijas muzejiem līdz 31. oktobrim.
  6. Akcija norisinās no 2020. gada 10. jūnija līdz 31. oktobrim.
  7. Noslēguma pasākums plānots 10. novembrī A. Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38 – 4.

 

Akcijas muzeji

Jaunmoku pils muzejs Jaunmoku pils Meža muzejs

Gleznainajos Kurzemes pakalnos, Rīgas – Ventspils autoceļa malā, tikai 75 kilometrus no Rīgas, atrodas Jaunmoku pils. Tā celta 1901. gadā pēc Vilhelma Bokslafa projekta kā medību pils toreizējam Rīgas mēram Džordžam Armitstedam.

Zinošu gidu pavadībā vai savā nodabā pils muzejā viesiem ir iespēja apskatīt unikālo 20. gadsimta sākumā izgatavoto podiņu krāsni, jūgendstila salonus un Dž. Armitsteda piemiņas istabu. Otrajā stāvā var iepazīt Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā Meža muzeja daudzveidīgajās ekspozīcijās un uzkāpt aptuveni 20 m augstajā pils tornī.

Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads

Darba laiks: katru dienu no 9.00 –17.00,

Tālr. +371 63107125; +371 26187442,

E -pasts: info@jaunmokupils.lv, www.jaunmokupils.lv.

 

Andreja Upīša memoriālais muzejs Rīgā Andreja Upīša memoriālais muzejs Rīgā

Rakstnieka Andreja Upīša (1877–1970) dzīvoklis Rīgā, Brīvības ielā 38, ir pēdējā dzīvesvieta, kur 1970. gada rudenī noslēdzās viņa garais, ražīgais un pretrunīgais mūžs. Šis ir viens no retajiem muzejiem Latvijā, kurā saglabājusies nesenās vēstures realitāte un sociālistiskās ideoloģijas paradoksi.

Starp grāmatu tūkstošiem, vidē, ko noteicis rakstnieka darba stils, ģimenes tradīcijas un laikmets, iespējams iedziļināties gan viņa prozā, gan diskutablajā kritiķa un politiķa darbībā.

Brīvības iela 38–4, Rīga

Darba laiks: 10.00–17.00, slēgts – svētdienās, pirmdienās.

Tālr./fakss +371 67289767; +371 29254346;

E-pasts: upits@memorialiemuzeji.lv,  www.upisamuzejs.lv

 

A. Upīša memoriālmāja un dārzs SkrīverosAndreja Upīša memoriālā māja Skrīveros

Andreja Upīša memoriālā muzeja ekspozīcijas ir izvietotas divās vietās – memoriālais dzīvoklis Rīgā un memoriālmāja ar dārzu Skrīveros, kuru 1952. gadā rakstnieks dāvināja valstij.

Muzejs atrodas mājā, kas celta 1921. gadā uz rakstnieka pirmās mājas pamatiem. Dārzs ap māju ir daļa no Andreja Upīša radošā darba – daļa, kura dod iespēju skaidrāk apjaust visu mūža darbu kopumā. Romāna „Zaļā zeme” autora radītais dārzs atklāj vienu no rakstnieka daiļrades tautiskuma avotiem.

Daugavas iela 58, Skrīveri, Skrīveru novads Tālr.: +371 65197221; +371 29496725; E-pasts: skriveri@memorialiemuzeji.lv, www.upisamuzejs.lv Muzejs atvērts no 1. maija līdz 31. oktobrim Darba laiks: 10.00–17.00, slēgts – svētdienās, pirmdienās

 

Personas datu apstrāde

Piedaloties akcijā, tās dalībnieks apzinās, ka viņa personas dati, kas prasīti anketā, tiks apstrādāti dalībnieka identifikācijas nolūkā, izmantoti saziņai ar dalībnieku, kā arī uzvaras gadījumā uzvarētāju fotogrāfijas un vārds, uzvārds tiks izmantoti akcijas noslēguma publicitātes aktivitātēs.

Personas dati un informācija par piedalīšanos izlozē tiks uzglabāta līdz noslēguma pasākuma norisei, kas plānota 2020.gada 10. novembrī. Pēc pasākuma dati tiks iznīcināti.

Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Jaunmoku pils”, reģistrācijas nr. 40003665610, juridiskā adrese: Tumes pagasts, Tukuma novads, LV-3139, Latvija, e-pasts: birojs@jaunmokupils.lv, telefons: +371 63107125.

Ja akcijas dalībnieks izvēlēsies anketu iesniegt akcijas partneriem, tad viņa personas datus uzglabās un tie būs pieejami akcijas partneriem – Andreja Upīša memoriālajam muzejam Rīgā un Andreja Upīša memoriālmājai Skrīveros.

SIA “Jaunmoku pils” veic personas datu apstrādi atbilstoši Jaunmoku pils Privātuma politikai, kas pieejama šeit: jaunmokupils.lv/privatuma-politika/

Ja rodas kādi jautājumi vai bažas par savu personas datu apstrādi akcijas ietvaros vai vēlaties izmantot savas tiesības, nepieciešams sazināties ar datu pārzini pa norādīto telefonu vai e-pastu.