Sākums > Muzejs > Andreja Ģērmaņa gleznas Jaunmoku pilī

Andreja Ģērmaņa gleznas Jaunmoku pilī

Ievietots: 05.04.2017.

No 20. marta līdz 14. maijam Jaunmoku pils Torņa zālē apskatāma Andreja Ģērmaņa gleznu izstāde. Latvijā A. Ģērmanis pazīstams gan kā gleznotājs un akvarelists, gan kā mākslas popularizētājs rakstos presē. Viņš aktīvi piedalās Latvijas mākslas dzīvē, vietējās un starptautiskās mākslas izstādēs un plenēros, sadarbojas ar žurnālistiem. No 2001. līdz 2011. gadam Andrejs Ģērmanis bija Jūrmalas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs, aktīvi darbojas arī Tukuma mākslinieku grupā.

 
2016.gadā mākslinieks atzīmēja savu 75 gadu jubileju ar vairākām personālizstādēm, kurās bija apkopoti dažādu periodu darbi eļļas un akvareļa tehnikā, grafikā un zīmējumā. Pēdējie gadi mākslinieka daiļradē bijuši ražīgi – viņš piedalījies starptautiskās akvareļu izstādēs Sanktpēterburgā Krievijā un Fabriano Itālijā, divās J. Pīgožņa piemiņai veltītajās ainavu izstādēs, aktīvi gleznojis plenēros Liepājā, Palangā, Saulkrastos, Madonas pusē un savā Jūrmalā.

Ģērmaņa mākslas ceļš sākās 1952. gadā, kad viņš kopā ar dvīņubrāli Juri iestājās J. Rozentāla Rīgas mākslas skolā. Profesionālu pedagogu Irmas Jaunarājas un Arnolda Griķa (V. Purvīša un Ģ. Eliasa audzēkņi) vadībā tika nodrošināta sasaiste ar latviešu mākslas tradīcijām un dots spēcīgs impulss profesionālās patstāvības noskaidrošanai.

Latvijas Mākslas akadēmiju beidza 1965. gadā, skolodamies no vecmeistariem Nikolaja Breikša, Konrāda Ubāna, Arvīda Egles, Ugas Skulmes, Edgara Iltnera un Vladimira Kozina, bet jau kopš 1969. gada darbojas Latvijas Mākslinieku savienībā – vairākos sasaukumos viņš bijis Mākslinieku savienības Gleznotāju sekcijas biroja loceklis. Aktīvi piedalījies izstādēs Rīgā, Maskavā, Latvijas provinces pilsētās, arī Karēlijā, Norčēpingā Zviedrijā un citur.

Filoloģiskās intereses viņu uz īsu laiku noveda Latvijas Universitātes Žurnālistikas nodaļā, un tas bija sākums otrai Andreja profesijai – mākslas kritikai un popularizēšanai.