Sākums > Muzejs > Anneles Slišānes izstāde “100 deči Latvijai”

Anneles Slišānes izstāde “100 deči Latvijai”

Ievietots: 01.09.2020.

Jaunmoku pilī no 30.augusta līdz pat 31.oktobrim Pils cokolstāvā tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstāde “100 deči Latvijai”.
! Papildināts – izstādi iespējams apskatīt līdz 22. novembrim!
Annele Slišāne – tekstilmāksliniece, audēja, rokdarbniece, maizes cepēja. 2013.gadā Annele Slišāne nodibināja savu uzņēmumu “Anneles zeme”, kur tiek darinātas ekoloģiski tīras rotaļlietas un austi paklāji, lupatu deči, paklāji pirtīm, zaļie palagi no dažādiem materiāliem – audums, dzija, dabas materiāli, otrreiz izmantojamie materiāli un citi.
Katru gadu viņa ar saviem darbiem piedalās Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotajā Mūsdienu Amatniecības festivālā. Iedvesmotāja.
Tekstilmākslas projekts “100 deči Latvijai” ir autores dāvana Latvijas dzimšanas dienā. 100 nedēļās noausti 100 deči, katrs no citādāka materiāla. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam. Austi deči no puķēm, neapstrādātiem augu stiebriem, no augu, dzīvnieku, mākslīgajām šķiedrām un tekstilmateriāliem. Īstenojot ideju par dabas vērtību saglabāšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, austi deči no otrreiz izmantojamiem materiāliem.
* Izstāde iekļauta Pils muzeja biļetes cenā.
* Izstādi iespējams apmeklēt atsevišķi, pieaugušajiem 2eur, skolēniem 1eur.