Sākums > Muzejs > Čībās ne tikai istabā, bet arī pastaigā parkā!

Čībās ne tikai istabā, bet arī pastaigā parkā!

Ievietots: 13.01.2017.

Protams, tās nav parastas mīkstas, siltas čības – pat ne miņas. Citi tās sauc par sniega kurpēm – bet vai kurpe nav tas, kas pēdu aptver no visām pusēm? Sniega “čība” ir kaut kas starp slēpi un tenisa raketi – tā ir pie zābakiem stiprināma konstrukcija, kas, palielinot pēdas laukumu, ļauj staigāt pa kupenu virsējo daļu, neiegrimstot tik dziļi, kā tas būtu staigājot ikdienas apavos.

Citi ar tām dodas pastaigās purvos, citi – plašos sniega klajumos. Bet mēs… mēs piedāvājam doties ziemīgā pastaigā Jaunmoku pils parkā! Aizbrist no pils līdz Ozolu birzītei, apmest loku līdz ābeļdārzam, sekojot stirnu pēdām (kuras meklē sniega apsegtos ābolus) apiet ābeļdārzam, majestātiski izsoļot no viena gala līdz otram mūsu parka liepu alejas, aplūkot rododendrus ziemas miegā, varbūt satikt kādu zaķi vai stirnu… Izbaudīt sniegotu dienu visā tās krāšņumā! Atradīsies kāda vieta arī sniega eņģeļu, un kādā siltākā diena arī sniegavīru gatavošanai! Atliek vien ļauties sniegapriekiem!

Pāris sniega čību stundas pastaigai maksās 3 EUR, un, ja vēlaties ne vien doties pastaigā paši savā nodabā, bet arī ko uzzināt – variet rezervēt “čībotu” ekskursiju pils gida pavadībā!

 

Lai sniegoti un skaisti!