Fakts Nr. 106

Ievietots: 30.06.2016.

Jaunmoku pils. 115 fakti un objekti

No 1999.gada pilī par kultūras darba organizatori sāk strādāt Gunta Krecere, tajā pat gadā viņa uzņemas pils pārvaldnieces amatu un no 2000. gada, pilij pārejot no Valsts medību saimniecības “Latvijas valsts mežu” īpašumā, līdz 2006. gada 27.jūlijam – pils direktores pienākumus. Viņas laikā pilī aizsākās dažādu tradīciju iedibināšana.

“ …Pils saimes pirmā vīzija toreiz bija, ka visam pils kompleksam ir jādzīvo vienotu dzīvi, ka svarīga ir ne tikai pils, bet arī visas pārējās kompleksa ēkas. Bija nepieciešamība veikt rekonstrukciju vecajā galdniecības ēkā un vēsturiskajā zirgu stallī. Tā bija viena vīzijas daļa, otra – lai pils ik dienas dzīvotu aktīvu, romantikas piesātinātu dzīvi. Pils saimes ļaudis ar patiesu mīlestību gaidīja viesus Lieldienās, Līgo vakarā, Pils dzimšanas dienā, Muzeja nakts svētkos, Ziemassvētkos, Valentīna dienā – lai visi tie, kas Jaunmokās bijuši savās kāzās vai šeit laulājušies, atkal te atgrieztos un atcerētos jaukos dzīves brīžus. Mīlestības balle veidojās par skaistu un bagātu tradīciju. Arī Jāņi Jaunmokās atšķīrās ar savu ģimeniskuma sajūtu.

Kā nozīmīgu notikumu pils dzīvē atceros Jaunmoku pils 100 gadu jubilejas svinības, kad kopā pulcējās pils ļaudis un to mantinieki no dažādām pasaules malām: Redklifu ģimene no Anglijas, Freimaņa kungs no Vācijas…”

Lielākie veikumi G. Kreceres laikā – Dīķa māja atklāšana, Torņa zāles nodošana ekspluatācijā, rekonstruētā Muižas ēka ar Kolonnu zāli, pils terases kāpņu restaurēšana, sadarbība ar Rīgas amatniecības koledžas pasniedzēju A. Verzi un audzēkņiem, Dž. Armitsteda piemiņas istabas izveide, mūsu novadnieka V. Šimkus flīģeļa restaurācija restauratora J. Stiebriņa vadībā.

Foto – Gunta Krecere Dīķa mājas atklāšanas dienā.