Sākums > Muzejs > Ģimeņu diena Vasaras saulgriežos

Ģimeņu diena Vasaras saulgriežos

21.06.2020.

Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, Jaunmoku pilī notiks Ģimeņu diena, kurā ģimenes aicinātas uz kopīgu vainagu pīšanu, zāļu tēju degustāciju, rakstu zīmes veidošanu Zīmes Centrā un makšķerēšanu pils dīķī.

Jāņu laiks ir īstākais zāļu tēju vākšanas laiks, tādēļ Ģimeņu dienas ietvaros pils augu pazinējas apmeklētājus iepazīstinās ar tām. Pēc tēju degustācijas iekštelpās plkst.11:00 un 14:00 varēs doties kopīgā pastaigā uz parku. Tās laikā tiks iepazītas lasāmās zālītēs un saplūkti ziedi vainagiem.

Vasaras saulgriežos vainagā esot jāiepin trejdeviņi ziedi, tie došot spēku un enerģiju visu nākamo gadu. Parkā ziedoši ziedi, zālītes ļaus mazām un lielām pinējām veidot krāšņus un bagātīgus vainagus.

Vīriešu dzimtas pārstāvjiem ģimenē aizraujošāka liksies makšķerēšana pēc seno laiku metodēm pils dīķī. Jaunmokās mēdz gadīties, ka tieši pašam mazākajam makšķerniekam ir visvairāk lomi.

Unikālo latvju rakstu zīmi sev vai vienu kopīgu ģimenei varēs izgatavot Zīmes Centrā. Apmeklētājus gaidīs un zīmes skaidros zinošā zīmju pazinēja Liene Bedrīte. Zīmju veidošanu ir vēlams pieteikt iepriekš.

Ģimeņu dienas aktivitātes Jaunmoku pilī notiks no plkst. 10:00 -16:00. Dalība tajās skolēniem būs bezmaksas, pārējiem muzeja ieejas biļete: pieaugušajiem 4.00 EUR, pensionāriem – 2.50 EUR. Individuālās zīmes izgatavošana būs par atsevišķu samaksu – 5.00 EUR personai.

Vasaras noskaņu lieliski papildinās pils pavāru pašu gatavoto rabarberu un piparmētru saldējumu baudījums ģimenes restorānā. Izvēlei būs arī plaša ēdienkarte dažādām gaumēm un atsevišķi izstrādāta ēdienkarte tieši bērniem. Restorāns atvērts no plkst. 9:00 – 20:00.

Zīmes Centra apmeklējumu, galdiņu un viesnīcas rezervāciju var pieteikt pa t. 26187442.