Sākums > Muzejs > Iepazīstināsim ar meža tematikai veltītām ekspozīcijām

Iepazīstināsim ar meža tematikai veltītām ekspozīcijām

Ievietots: 22.04.2020.

Akcijas “Iepazīsti ekspozīcijas!” ietvaros publikācijās sociālo tīklu vietnēs iepazīstināsim ar zināmiem, interesantiem un mazāk pazīstamiem darba rīkiem un dabas iemītniekiem no meža tematikas ekspozīcijām – “Meža apsaimniekošana” un “Mežs un tā nozīme cilvēku dzīvē”.

Meža tematikas ekspozīcijas jeb Meža muzejs Jaunmoku pilī valstī esošās situācijas laikā apmeklētājiem būs slēgts, tādēļ vēlamies radīt iespēju apskatīt un iepazīt to attālināti.

Virtuālā pastaigā telpas var apskatīt Jaunmoku pils 360’ tūrē, bet vairāk par ekspozīcijās apskatāmo piedāvājam uzzināt šeit zemāk un publikācijās mūsu lapās sociālo tīklu vietnēs: Facebook, Instagram un Twitter.

Pirmie izziņai būs darba rīki un dabas iemītnieki, kuri ir aktuāli vai vairāk redzami tieši šobrīd – pavasarī. Meža atjaunošana – sēja un stādīšana, ir pavasara sezonas process, ar kurā izmantojamiem priekšmetiem iepazīstināsim ekspozīcijas sadaļā “Meža ierīcība”. Starp tiem būs sējmašīnas, lāpstas un citi rīki.

Putnu čalas, klaigas uz laukiem, mežos vai parkos visbiežāk asociējas tieši ar pavasari, tādēļ pirmie dabas iemītnieki būs tieši putni. Tiem sekos rāpuļi, plēsēji, zālēdāji u.c.

Katras akcijas nedēļas nogalē sekos izzinošs, izglītojošs uzdevums. Tas būs saistīts ar kādu no ekspozīcijām un kura izpildē būs jāpielieto gan iegūtās zināšanas, gan radošā iedvesma.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai un gaidīsim ciemos brīdī, kad situācija būs piemērota kopīgām ekskursijām muzeja telpās.

Spied uz zemāk redzamo linku un iepazīsti:

  1. Ozolu sējamo mašīnu un Balto stārķi
  2.  Pirmais uzdevums “Ūdensputni”
  3.  Meldera lāpsta un Sējas zoss
  4.  Koļesova šķēps un Krauklis
  5.  Otrais uzdevums “Darba rīks, sēkla un koks” 
  6.  Cilindriskā lāpsta un Meža irbe
  7.  Rokas sējamā mašīna un Meža pūce