Sākums > Muzejs > Ivetas Liepiņas tekstildarbu izstāde “Ar putniem”

Ivetas Liepiņas tekstildarbu izstāde “Ar putniem”

Ievietots: 04.06.2020.

Krāsu daudzveidību un prieku, pat mānīgu viegluma sajūtu Jaunmoku pilī aicinām baudīt Ivetas Liepiņas tekstildarbu izstādē “Ar putniem”. Katrs darbs papildināts ar savu domu un atziņu dzirksti, ļaujot labāk izprast mākslinieces redzējumu, sajūtas un vienlaikus attieksmi pret dabu, īpaši putniem.

Šī izstāde ir mākslinieces Ivetas Liepiņas pusgadsimta ilgs dzīves ceļojums uz planētas Zeme jeb apaļās jubilejas izstādei radītie darbi. Lielākā daļa to ir tapuši pēdējos gados, bet daži savu domu un aktualitāti ir saglabājuši no senākiem laikiem.

Viņas darbos virmo krāsu daudzveidība un prieks, varbūt pat mānīga viegluma sajūta. Kā putniem. Protestējot tam drūmumam, negatīvismam un depresijai, kuru pirms vairākiem gadiem skatījusi izstāžu zālēs, viņa ar saviem košajiem darbiem cenšas cilvēkos vairot pozitīvās emocijas.

Māksliniece stāsta: “Manī šis pusgadsimta slieksnis ir kā jaunu domu krātuvju atvēršanās brīdis. Katrs pēdējā gada laikā tapušais darbs ir izlolots aizraujošā darba procesā, ieliekot tajā savas domas, tā brīža redzējumu materiālā.”

Ivetai patīk eksperimentēt ar materiāliem, un ar katru darbu nāk arī jauns atklājums par tekstilmateriālu iespējām un pārsteigums par iegūto rezultātu. Izmēģinātas dažādas tehnoloģijas – pašas apgūtas, noskatītas tuvās un tālās zemēs, pielāgotas. Galvenais, ka rezultāts ir pašas roku radīts!

Izstāde “Ar putniem” Jaunmoku pils Torņa zālē apskatāma līdz 2020.gada 5. jūlijam.

Par mākslinieci:

Iveta Liepiņa ir tukumniece, kas pēc akadēmiskās izglītības iegūšanas, ieinteresējusies par tekstilmateriālu izmantošanu mākslā, īpaši uzmanību veltot zīda apgleznošanai. Strādājusi par pedagoģi Tukuma Mākslas skolā un Tumes vidusskolā,  ilgus gadus darbojusies Tukuma pilsētas kultūras namā un Sēmes Tautas namā, noformējot telpu interjerus, izstrādājot dekorācijas teātra izrādēm utml.

Pašlaik ir privātskolotāja, vada mākslas un radošas nodarbības un meistardarbnīcas. Radošās izstādēs piedalījusies gan individuāli, gan Tukuma mākslinieku grupas ietvaros. Viņas radītie darbi ir aizceļojuši uz Ameriku, Izraēlu, Austrāliju un Eiropas valstīm.