Sākums > Muzejs > Jaunā muzeja ekspozīcija ir atklāta!

Jaunā muzeja ekspozīcija ir atklāta!

13.01.2017.

Ar svinīgu satikšanos un sirsnīgiem “paldies” 12. janvārī atklājām atjaunoto Meža muzeja ekspozīciju. Paveikts ir daudz, bet muzeja papildināšanas, iekārtošanas un uzlabošanas darbi vēl turpināsies – arī muzejs mūsdienās ir “dzīvs organisms”, kuram, lai pilnvērtīgi “dzīvotu”, ir jābūt nepārtrauktā attīstībā! Līdz atskaites punktam – 1. kārtas atklāšanai – ir apgūta 120 kvadrātmetru liela platība, kurā uz 76 īpaši izgatavotiem paliktņiem izvietoti dzīvnieku un putnu izbāžņi, kuri visi ir īpaši apgaismoti un apskaņoti, informāciju par šiem faunas pārstāvjiem ikviens var iegūt piecās skārienjutīgajās planšetēs pie šiem eksponātiem. Meža atmosfēru rada gan jaunizveidotās gaismas kastes, gan koku stumbri, gan dažādu koku sugu bluķēni – kuros ikviens var izpētīt koksni, kā arī tos pacilāt un saprast to svara un blīvuma atšķirības.

Ko jaunu par mežu iemītnieku skaitu var uzzināt kartē, kas izveidota pēc Latvijas virsmežniecību datiem par medījamo dzīvnieku blīvumu mūsu mežos. Tāpat ikviens savas zināšanas var pārbaudīt vai papildināt divās magnētiskajās planšetēs, pataustīt dzīvnieku kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus, kā arī uzzināt ko vairāk par pašiem dzīvniekiem. Drīzumā stikla vitrīnā būs apskatāmi arī Latvijā sastopamie rāpuļi. Paši mazākie aicināti rotaļāties stilizētā putna ligzdā, kuru katrs var papildināt ar iesietu auduma strēmelīti.

Par finansiālu atbalstu projekta tapšanā sakām paldies Mežu Attīstības fondam un Valsts Kultūrkapitāla fondam, par ieguldīto darbu, laiku un uzmanību pateicība radošajai apvienībai “Brandeleven”, SIA “Knopkens”, SIA “Celtnieks BML”, SIA Lasmans”, SIA “Totus”, Artūram Jurdēnam un Jurim Lapčenko. Tāpat sakām paldies par atbalstu ekspozīcijas tapšanā personīgi Andai Purviņai, Ingai Jagučanskai, Aināram Upeniekam, Voldemāram Rēderam, Uģim Piterānam, Mihailam Pupiņam, Agrim Celmiņam, Edmundam Račevskim, Aivaram Šmitenbergam, Aijai Balandinai, Kasparam Funtam un Andrejam Zvirbulim.

Uz tikšanos Muzejā!