Sākums > Pils jaunumi > JAUNMOKU PILĪ 3. AUGUSTĀ MUZICĒS PIANISTS DAUMANTS LIEPIŅŠ

JAUNMOKU PILĪ 3. AUGUSTĀ MUZICĒS PIANISTS DAUMANTS LIEPIŅŠ

Ievietots: 17.07.2017.

Jaunās Latvijas pianisma zvaigznes – Daumanta Liepiņa solokoncerts notiks Jaunmoku pils Kolonnu zālē 3. augustā 19.00, pianista koncertcikla Latvijā ietvaros.

Pianists Daumants Liepiņš ir spilgta Latvijas jaunā pianisma zvaigzne.

Pianists  Daumants Liepiņš ir  daudzpusīgs mākslinieks, kurš sevi pierādījis  gan kā harizmātisks solists, gan kā iejūtīgs un smalks kamermūziķis. Daumanta Liepiņa klavierspēle tiek raksturota kā tehniski nevainojama, viņa interpretācijas ir  emocionāli aizraujošas, saturiski  dziļas un spilgtas.
Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielo Mūzikas balvu  2016 “,  kategorijā  gada “Labākais jaunais mākslinieks” un triumfējis konkursā “Nordic Piano Competition” Zviedrijā, iegūstot 1. vietu.
Daumants Liepiņš ir piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 1. vietu Valsts pianistu konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā (2007), 3. vietu  (2007) un 2. vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Oldenburgā, Vācijā.  2016. gadā Daumants iekļuva  labāko 6 pianistu starpā  Džordže Enesku starptautiskajā konkursā Rumānijā, kur viņa uzstāšanos 2 reizes pārraidīja prestižajā MediciTV mediju platformā un ieguva 3. vietu 5. Starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Mančestrā, Lielbritānijā.

Daumants ir uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gadā Daumants uzstājās arī kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas orķestri, atskaņojot S. Rahmaņinova 3. klavierkoncertu, kas ieguva augstu publikas un kritiķu novērtējumu.

Gada beigās Daumants saņēma Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas LMT Studentu Gada balvu.
2016.gada februārī Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā. Papildus tam viņš piedalījies arī meistarklasēs pie D. Baškirova, A. Gindina, R. Poli, E. Tavaststjernas, M. Vidlunda un citiem.

Koncerts notiks pianista Daumanta Liepiņa solokoncertu cikla Latvijā ietvaros. Koncertu cikla programmā izvēlētie skaņdarbi ir ļoti dažādi, tā ir iespēja pianistam spilgti parādīt gan savu virtuozitāti, gan muzikālo izpratni un emocionalitāti. Pianists Daumants Liepiņš ciklā iekļautajiem koncertiem ir izvēlējies atšķirīgu programmu, tā padarot katru cikla koncertu neatkārtojamu un klausītājiem īpaši aizraujošu.

Sergeja Rahmaņinova 2. sonāte ir  zināma kā viens no grūtākajiem klavieropusiem. Daumants Liepiņš izvēlējies spēlēt skaņdarba otro, pārstrādāto versiju. Šajā sonātē pianistam ir visas iespējas pilnībā parādīt savu tehnisko māku, muzikālo izpratni, gaumi un izjūtu.

Koncertu programmā S. Rahmaņinova, D. Skarlati, K. Debisī un R. Šūmaņa skaņdarbi.

Foto: Nissor Abdourazakov

Biļetes ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.
Koncertus organizē biedrība „Mākslas pieskāriens”
Informāciju sagatavoja:
Biedrība „Mākslas pieskāriens” e- pasts :  makslaspieskariens@gmail.com