Sākums > Pils jaunumi > Jaunmoku pilī apskatāma izstāde “Jaunmoku pils arhitekts Vilhelms Ludvigs Bokslafs. Projekti.”

Jaunmoku pilī apskatāma izstāde “Jaunmoku pils arhitekts Vilhelms Ludvigs Bokslafs. Projekti.”

Ievietots: 25.11.2021.

Šogad Jaunmoku pilij aprit 120 gadi. Apaļās jubilejas gada izskaņā pils Torņa zālē ir atvērta izstāde par pils arhitektu Vilhelmu Ludvigu Bokslafu un viņa ievērojamākajiem projektiem, kas Latvijas ēku arhitektūrā ieņem nozīmīgu lomu. Izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila muzeju, sasaucas ar laiku, kad tiks uzsākta arī Jaunmoku pils jumta seguma atjaunošana tā vēsturiskajā izskatā, kādu to sākotnēji bija izstrādājis V.L.Bokslafs. Apmeklētājiem izstāde būs apskatāma līdz 16. janvārim.

Izstādē akcentētas arhitekta veidotās skices un rasējumi daudzām vēsturiski nozīmīgām celtnēm – realizētām vai tikai iecerēs palikušām. Vienlaikus tajā var iepazīt arhitekta dzīves un darba gaitas, skatīt daudzveidīgo viņa radīto ēku pienesumu Rīgas arhitektūrā. Izstādi papildina arī Jaunmoku pils restaurācijas darbu norise fotoattēlos.

Arhitekts V. L. Bokslafs projektējis ap 30 daudzstāvu mūra dzīvojamo namu, sabiedrisko ēku un vairāku rūpnīcu ēkas. Virkne Bokslafa projektēto celtņu atrodas Rīgā, piemēram, Rīgas biržas komitejas Komercskola, tagadējā Latvijas Mākslas akadēmija, bet starp ievērojamākajiem arhitekta darbiem ārpus Rīgas ir Dubultu baznīca Jūrmalā un Jaunmoku pils. Pēc 1905.gada revolūcijas notikumiem V.Bokslafs strādājis ar vairāku muižu atjaunošanas projektiem, piemēram, Jaunpils, Mālpils, Nurmuiža u.c.

Viņš bija arhitekts praktiķis un teorētiķis, mākslas vēsturnieks un pedagogs, dziļas kultūras cilvēks, kas veicis arī pētījumus pilsētas arhitektūras vēsturē un tos publicējis.

Pašlaik liela daļa Bokslafa projektu nonākuši Rīgas Jūgendstila centrā un tie iekļauti muzeja krājumā. Daļa no projektiem apskatāma izstādē.

Aicinām apmeklēt Jaunmoku pils arhitektam veltīto izstādi, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus!