Sākums > Muzejs > Jaunmoku pilī atklās jauno meža ekspozīciju

Jaunmoku pilī atklās jauno meža ekspozīciju

Ievietots: 04.01.2017.

Ceturtdien, 12. janvārī plkst. 14:00 Jaunmoku pils muzejs atklās jaunās ekspozīcijas “Mežs un tā nozīme cilvēka dzīvē” 1. kārtu. Tā veidota sadarbībā ar radošo apvienību “Brandeleven”, kas izstrādāja un realizē jaunās ekspozīcijas dizaina projektu. Tās mērķis ir radīt jaunu kultūrtūrisma piedāvājumu ar interaktīvu darbošanos, vienlaikus nodrošinot plašu sabiedrības slāņu izglītošanu par meža nozares jautājumiem un videi draudzīgas domāšanas popularizēšana.

1. kārtas ietvaros ir apgūta aptuveni 120 m2 liela platība, kurā papildus informāciju par izstādītajiem priekšmetiem – izbāžņiem un medību trofejām – var gūt pielietojot dažādas cilvēka maņas – ne tikai redzi un dzirdi, bet arī tausti un ožu. Uz speciāli izstrādātiem dažāda izmēra paliktņiem izstādītie muzeja krājuma priekšmeti ir savienoti ar īpašu apskaņošanas un apgaismošanas sistēmu, kas palīdz radīt patiesāku priekštatu par dzīvo pasauli mežā. Taustes priekšrocības izmantojamas stendā par dzīvniekiem un to apmatojumu (ar kažokādu paraugiem) un pēdu atspiedumiem.

Jaunās ekspozīcijas projekts tika uzsākts jau 2015. gadā ar dizaina izstrādi un finansējuma meklējumiem. 2016. gadā, saņemot atbalstu Meža attīstības fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursos, varēja uzsākt ekspozīcijas 1. kārtas realizāciju. Modernais eksponēšanas veids un iespēja darboties interaktīvi ir saistīts ar videi draudzīgās “zaļās domāšanas” ideju popularizēšanu, vienlaikus veicinot sabiedrības interesi par meža nozīmi un tā vērtībām ilgtermiņā.

Ekspozīcijas pirmajā kārtā uzstādītas piecas skārienjūtīgās planšetes ar informāciju par ekspozīcijā esošajiem izbāžņiem, 3 gaismas kastes meža klātbūtnes efekta radīšanai, izgatavoti 76 dažāda izmēra paliktņi izbāžņu eksponēšanai,  izveidotas 2 magnētiskās planšetes, Latvijas virsmežniecību karte ar medījamo dzīvnieku blīvuma attēlojumu, pēdu nospiedumu un kažokādu vitrīna, bērnu stūrītis ar stilizētu putna ligzdu.

Nākamajā kārtā plānots ekspozīciju papildināt ar dziļāku saturu, izveidojot daudzveidīgas interaktīvas spēles. Tās palīdzēs pilnvērtīgāk iepazīt koku sugu, augu un sēņu daudzveidību mūsu mežos, kā arī izprast un novērtēt medību nozīmi meža resursu saglabāšanā.

Muzeja ekspozīcija apmeklētāju apskatei būs atvērta katru dienu no plkst. 9:00 līdz 17:00.

fb707

Papildus informācija:

Daiga Šmitenberga, Jaunmoku pils muzeja vadītāja

muzejs@jaunmokupils.lv; 26123881