Sākums > Muzejs > Jaunmoku pilī mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2016” izstāde „BILŽU puķu dārzs”

Jaunmoku pilī mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2016” izstāde „BILŽU puķu dārzs”

Ievietots: 12.03.2019.

Mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” izstāde „BILŽU puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atspoguļotie ziedi , būs apskatāma Jaunmoku pilī no 9.marta līdz 5.aprīlim.

Ziedi gleznoti, zīmēti, veidoti… Šis dabas brīnums atainots vai visos vēsturiskajos gadu simtos. Bet īpaša uzmanība tam pievērsta, sākot ar 17. gs., kad uz mākslas skatuves, uznāk jauns žanrs – klusā daba.

„Mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” mākslinieki ziedus attēlojuši koši un daudzveidīgi. No fotoreālisma līdz abstraktai idejai par zieda krāsu un izjūtu, ko sniedz formas un smaržas sakausējums. Īsta puķe un parafrāze par tēmu. Rozes, lilijas, pujenes, neaizmirstules un sapņu puķes – krāšņas pilnbriedā un tikko plaukušas.

Vienā izstādē ir apvienojušies reālisms, daļēji abstrakcionisms, simbolisms, pat krievu konstruktīvisms. Izstādē ir interpretācija vai parafrāze par tēmu Klods Monē, un mēs te varētu atrast vēl un vēl, un vēl, un arī mūsu Līgas Purmales atskaņas,” tā 2016.gadā vērtējusi mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, uzslavējot mākslas darbu profesionalitāti.

 

Izstādes dalībnieki:

mūziķi – Raimonds Bartaševičs, Mikus Frišfelds, Igeta Gaiķe, Jolanta Mateusa, Sandra Bula un Āris Ziemelis, Uldis Kākulis, Mārtiņš Križevics, Agita Kaužēna, Laima Miltiņa, Jānis Miltiņš, Aldans Milzarājs, Dina Skreitule, Guntars Mucenieks, Henrijs Mucenieks, Ieva Sutugova, Varis Vētra, Aija Vītoliņa, Jānis Vanadziņš, kā arī mūziķu bērni;

mākslinieki un radošās personības – Visvaldis Asaris, Arvīds Endziņš, Dace Melbārde, Ināra Garklāva, Agnese Bērziņa, Ojārs Jansons, Laila Kocere, Līga Križevica, Inese Mailīte, Inga Pērkons, Indra Puķe, Arvīds Plokšta, Jānis Straupe, Maija Rezenberga, Ieva Rubene, Mārtiņš Rubenis, Laima Vanadziņa.

„BILŽU puķu dārzs” darbi tapuši „BILŽU” vasaras nometnē LU atpūtas kompleksā „Ratnieki”.

 

 

 

 

Izstādes darbu tapšanas process apskatāms festivāla Facebook lapā

BILŽU BIROJS
Tālr. 29282866,
bildes@bildes.lv
www.bildes.lv