Sākums > Pasākumi > Jaunmoku pilī pasniegs Žaņa Katlapa balvu

Jaunmoku pilī pasniegs Žaņa Katlapa balvu

02.12.2017.

2. decembrī plkst 17.00 Jaunmoku pilī piekto reizi tiks pasniegta Tukuma novada iedibinātā Žaņa Katlapa balva, kuru šogad saņems Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš un Latvijas Radio kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava.

Kaspars Znotiņš balvu saņems „Par izcilu ieguldījumu aktiermākslā”, Tukuma novads māksliniekam ir īpaši pateicīgs par Ziedoņa lomas atveidojumu izrādē ‘Ziedonis un Visums’ tādējādi aktualizējot dzejnieka, kas cieši saistīts ar Tukumu, ideju aktualitāti mūsdienu Latvijā. Sigvards Kļava balvu saņem „Par izcilu novatorismu koncertizrādes žanra iedzīvināšanā Latvijas kultūrtelpā, jo īpaši projektā ‘Latvijas gredzens’ ” .

Balvu veidojis mākslinieks – kalējs Gints Haņeckis no Tumes pagasta, kas ir aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa dzimtā vieta.

Žaņa Katlapa balvu līdz šim saņēmusi arī dzejniece Māra Zālīte, aktrise un režisore Ināra Slucka, rakstnieks un dramaturgs Harijs Gulbis, režisors Alvis Hermanis, rakstniece un dramaturģe Inga Ābele, režisore Māra Ķimele, režisors Viesturs Kairišs, kā arī aktrise Guna Zariņa.

Balvas pasniegšanā 2. decembrī piedalīsies Rīgas Biržas vīru koris (diriģents Kaspars Vēvers),  Tumes jauktais koris (diriģents Rūdolfs Bacāns), flautists Andis Klučnieks un pianiste Elīza Apine. Aicināti visas labas gribas interesenti, teātra un mūzikas draugi.