Sākums > Pils jaunumi > Jaunmoku pils 120. jubilejai par godu tapis īpašs svētku logo!

Jaunmoku pils 120. jubilejai par godu tapis īpašs svētku logo!

Ievietots: 18.03.2021.

Šogad aprit 120 gadi, kopš uzcelta Kurzemes pērle – Jaunmoku pils, kurā neogotiskā stila formas harmoniski sadzīvo ar jūgendstila elementiem.

Jūgendstila nozīmīgs iedvesmas avots un stila veidošanas paraugs bija daba. Viesojoties Jaunmoku pilī, tās salonos var sajust daudzveidīgo dabas motīvu un krāsu bagātīgās nianses tapešu rakstos un mēbeļu dekoratīvajos audumos.

Pils jubilejas gada tematika ir “…dabiski…“, jo daba ir kā vienojošais elements pilij un tās apkārtnei – gan jūgendstila klātbūtne pils interjerā, gan Jaunmoku pils kompleksa pamata ideja radīt, uzturēt skaistu, koptu un vienlaikus dabisku vidi, kas rosina domāt un dzīvot “zaļi”. Kopš 2017. gada Jaunmoku pils ir saņēmusi arī Zaļās atslēgas sertifikātu, kas apliecina, ka pils komplekss strādā videi draudzīgi un izmanto ilgtspējīgus materiālus un pieejas resursu izmantošanai.

Lai izceltu Jaunmoku pils jubilejas gadu, ir radīts īpašs logotips, kurā izmantotais ornaments veidots no jūgendstila motīviem un sasaucas ar pils jūgendstila interjera noskaņu.