Sākums > JAUNMOKU PILIJ - 120! > Jaunmoku pils 120. jubilejas gadā izdevusi grāmatu un aicina aplūkot svētku izstādes!

Jaunmoku pils 120. jubilejas gadā izdevusi grāmatu un aicina aplūkot svētku izstādes!

Ievietots: 08.07.2021.

Jaunmoku pils 120. jubilejai par godu izdota grāmata “Jaunmokas. Stāsti”, kas apkopo vairāku periodu notikumus un hronoloģiju Jaunmokās. Grāmatas saturu paspilgtina vēstures izstāde “Jaunmoku pils 120 gadu stāsti”, kas būs apskatāma līdz 22. jūlijam Jaunmoku pils Kolonnu zālē.  

Jaunmoku pils 120. jubilejas Dārza svētkos jūlija sākumā tika atklātas divas jubilejas izstādes. Kolonnu zālē līdz 22. jūlijam būs apskatāma vēstures izstāde “Jaunmoku pils 120 gadu stāsti”. Izstādē atspoguļoti materiāli par pils kompleksa vēsturi, laikabiedru atmiņas, vēsturisku notikumu apraksti un Jaunmoku pils iemītnieku likteņstāsti. Izstādē izmantoti lielformāta priekšmeti un tā izveidota kā labirints, caur kuru virzoties, ikviens var iesaistīties dažādu uzdevumu risināšanā, kas būs interesants piedzīvojums visai ģimenei.

Otra izstāde ir ar gleznotāja Andra Vītola un arhitekta Andra Vītola darbiem “Divi Andri. Divi Vītoli”. Tā būs apskatāma pils Torņu zālē līdz 5. septembrim! Gleznotājs Andris Vītols savulaik ar Jaunmoku pili ir bijis cieši saistīts – 1978. gadā viņš uzsāka darbu kā pils parka meistars, bet vēlāk kļuva par Jaunmoku objekta būvdarbu vadītāju. Viņa darbs, liela daļa brīvā laika, cerības un sapņi ar Jaunmoku pils kompleksa attīstību turpinājās līdz 1989. gadam. 1976. gadā LLU ieguvis mežsaimnieka izglītību, bet 1979. gadā pabeidzis Mākslas akadēmijas Augstākos dizainera kursus. Savukārt otrs izstādes autors – mākslinieks un arhitekts Andris Vītols 1969. gadā ieguvis arhitekta diplomu, bet 1974. gadā pabeidzis Starptautiskos Maskavas arhitekta institūta kursus.

Jaunmoku pils jubilejas gadā izdota arī īpaša grāmata “Jaunmokas. Stāsti.”. Tā iepazīstina ar jaunākajiem pētnieciskā darba apkopojumiem par notikumiem Jaunmokās pirms Otrā pasaules kara, par Rīgas pašvaldības slimo kases bērnu kolonijas “Cīrulīši” darbību, par Agrārās reformas laiku un Jaunmoku muižas īpašnieci Adu Freimani, notikumu hronoloģija un citas Jaunmoku pils vēsturei nozīmīgas tēmas. Grāmatu iespējams iegādāties pils informācijas centrā.

Izstādes aicinām aplūkot, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus!