Sākums > Pils jaunumi > Jaunmoku pils muzejā izstrādāts audiogids četrās valodās!

Jaunmoku pils muzejā izstrādāts audiogids četrās valodās!

Ievietots: 15.01.2021.

Pateicoties VKKF mērķprogrammai Jaunmoku pils saņēma atbalstu projekta “Pieejamības pilnveidošana un audiogidu ieviešana Jaunmoku pils muzejā” realizēšanai. 2020.gada nogalē sadarbībā ar SIA “Runcis Rudais” ir izstrādāti 15 QR kodi objektiem kompleksa teritorijā un 40 min gari audiogidu teksti pils ekspozīcijā četrās valodās. Tie apmeklētājus iepazīstinās ar muižas vēsturi, īpašnieku dzimtām un ļaus iejusties 20.gs.sākuma pils atmosfērā.

Lai gida stāstījums būtu personiskāks un saistošāks, teksti izstrādāti tā, lai rastos sajūta, ka jūs sagaida un pils salonus izrāda pirmais pils īpašnieks, bijušais Rīgas mērs Džordžs Armitsteds. Gida teksti un informācija QR kodos pieejami latviešu, krievu, angļu un lietuviešu valodās. Latviešu valodā tekstus ierunājis aktieris Jānis Skanis, kas nereti Jaunmoku pils jubilejas reizēs iejuties pils saimnieka lomā.

Jaunmoku pils komplekss ir viens no iecienītākajiem vietējo un ārzemju tūristu apskates objektiem Kurzemē. Tūrisma maršrutos Jaunmoku pils muzejs iekļaujas ar daudzveidīgām ekspozīcijām un muzejprogrammu piedāvājumu, un ar katru gadu  muzejā pieaug apmeklētāju skaits no ārvalstīm, īpaši no kaimiņvalstīm. Apmeklētāji labprāt vēlas saņemt kvalitatīvu informāciju par pili un tās ekspozīcijām sev saprotamā valodā, vēl jo īpašāk, ja tā ir dzimtā valoda. Tas lika mums aizdomāties par informācijas pieejamību un domāt par gida pakalpojumu nodrošināšanu ikdienā ne vien latviešu, bet arī krievu, angļu un lietuviešu valodās.

Izstrādātie audiogidi muzeja apmeklētājiem vienlaikus būs pieejami 20 audioierīcēs. Ja nākotnē tūristu interese būs arī par citām valodām, tad valodu klāstu, iespējams, varētu papildināt arī ar vācu, igauņu vai kādu citu pieprasītāku valodu.

Realizējot projektu, palielināsies informatīvā pieejamība pils apmeklētāju vidū, kas ļaus popularizēt novada kultūras mantojumu un paplašināt sabiedrības tālākizglītības iespējas. Jaunmoku pils muzeja saime ar nepacietību gaida mirkli, kad muzeju ekspozīcijas atkal vērs vaļā durvis apmeklētājiem un varēs piedāvāt individuālos audiogidus četrās valodās.

Uz tikšanos muzejā!

 

!Muzeja iekštelpas ārkārtas situācijas laikā slēgtas līdz 6. aprīlim!