Sākums > JAUNMOKU PILIJ - 120! > Jaunmoku pils parkā izstādīti QR kodi!

Jaunmoku pils parkā izstādīti QR kodi!

Ievietots: 01.04.2021.

Līdz ar pavasara iestāšanos Jaunmoku pils parkā izstādīti un apmeklētājiem pieejami 15 izzinoši QR kodi. Lai informācija par Jaunmoku pils vēsturi, tās apkārtnē esošajiem objektiem un apstādījumiem kļūtu pieejamāka pils apmeklētājiem ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm, QR kodi izveidoti 4 valodās – latviešu, krievu, angļu un lietuviešu.

Vai zināji, ka simtgadīgās liepu alejas, kuras atrodas Jaunmoku pils parkā, ir vietējās nozīmes dabas piemineklis?

Vai to, cik skursteņu un dekoratīvu tornīšu ir uz pils jumta?

Vai arī to, ka 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā Jaunmoku muižā attīstīja piena lopkopību?

Uz šiem un vēl daudziem citiem faktiem atbildes var atrast caur 15 izstādītajiem QR kodiem, kurus noskenējot, iegūst plašāku informāciju par katru no objektiem.

Lai informācijas izzināšana kļūtu vēl aizraujošāka, katrā no 15 QR kodiem iekļauts arī kāds uzdevums, kuru var veikt gan viens, gan kopā ar ģimeni.

Sākot no šī gada, saviem apmeklētājiem piedāvājam arī 40 minūšu garus audiogidus pils ekspozīcijās 4 valodās. Teksti izstrādāti tā, lai rastos sajūta, ka pils salonus izrāda pirmais pils īpašnieks, bijušais Rīgas mērs Džordžs Armitsteds. Latviešu valodā audiogida tekstus ierunājis aktieris Jānis Skanis, kurš vairākās Jaunmoku pils jubilejas reizēs iejuties pils saimnieka lomā. Audiogidus iespējams klausīties arī ārtelpās.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai, Jaunmoku pils saņēma atbalstu projekta “Pieejamības pilnveidošana un audiogidu ieviešana Jaunmoku pils muzejā” realizēšanai. 2020.gada nogalē sadarbībā ar SIA “Runcis Rudais” tika izstrādāti 15 QR kodi objektiem kompleksa teritorijā un 40 minūšu gari audiogidu teksti pils ekspozīcijā četrās valodās.

Aicinām ikvienu Jaunmoku pils 120. jubilejas gadā iepazīt pils vēsturi un tās apkārtni!