Sākums > Pasākumi > K. Poriņa izstāde “Keratīns”

K. Poriņa izstāde “Keratīns”

Ievietots: 18.10.2019.

No 5. oktobra līdz 24. novembrim Jaunmoku pils Torņa zālē ir apskatāma Kaspara Poriņa fotogrāfiju izstāde “Keratīns”, kas ir stāsts par matiem. Gariem un ļoti gariem matiem.

Keratīns ir cilvēka ādā, matos un nagos sastopama dabiska viela, kas nodrošina to elastību, stiprību un noturību pret ārējās vides nelabvēlīgo ietekmi. Keratīns veido 97% no matu sastāva.

Projekts tapis aptuveni gada garumā, uzrunājot garmatainas modeles un veidojot melnbalto fotogrāfiju sēriju, kurā galvenā loma ir piešķirta matiem. Autors apzināti ir izvēlējies melnbalto fotogrāfiju kā izteiksmes līdzekli, kurš nenovērstu skatītāja uzmanību no galvenā.

Kaspars Poriņš (1979) dzimis Talsos, mācījies Talsu 2. vidusskolā un pēc tam Ventspils Augstskolā (vācu-latviešu valodu tulks/tulkotājs), fotografē kopš apmēram 2006. gada, fotogrāfiju apguvis pašmācības ceļā un, mācoties no kolēģiem fotogrāfiem. Ir biedrības „Talsu fotoklubs” biedrs, pārsvarā fotografē cilvēkus gan savā fotostudijā Talsos, gan brīvā dabā, kā arī dažādus pasākumus, kāzu svinības utt..

/No Talsu novada muzeja materiāliem/