Sākums > Muzejs > Muzejs atvērs durvis apmeklētājiem

Muzejs atvērs durvis apmeklētājiem

15.05.2020.

Starptautiskajā Ģimeņu dienā – 15. maijā, kampaņas #TiekamiesTagad ietvaros apmeklētājiem durvis atkal atvērs Jaunmoku pils muzejs. Organizējot aktivitāti “Iepazīsti Meža pasauli!” ģimenēm, muzejā atsāks gaidīt viesus individuāliem apmeklējumiem un organizētās muzejizglītojošās programmās.

1901. gadā celtā Rīgas mēra Džordža Armitsteda ģimenes vasaras rezidence un medību pils Jaunmokās mūsdienās kļuvusi par vienu no atpazīstamākajiem atpūtas objektiem Latvijā. Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas muzejs tajā apmeklētājiem bija slēgts, bet turpmāk tas atkal būs atvērts.

Ģimeņu diena un citas aktivitātes

Iepazīsti mežuNo 15. -17.maijam par godu Starptautiskajai Ģimeņu dienai muzejā ģimenēm piedāvās aizraujošu aktivitāti – uzdevumu paketi “Iepazīsti Meža pasauli!”. Tajā būs krustvārdu mīklas, krāsojamās bildes ar dzīvnieku un putnu attēliem, pils parka karte orientēšanās pastaigai un citi interesanti uzdevumi. Tie būs izpildāmi arī ārtelpās, ievērojot visus drošības pasākumus, kā arī paņemami līdzi uz mājām.

Svētdien, 17. maijā atsāksies tradicionālās Ģimeņu dienas Jaunmoku pilī, kuras ietvaros bērniem šajā dienā ieeja muzejā būs bez maksas. Savukārt, 18. maijā par godu Starptautiskajai Muzeju dienai bez maksas ieeja būs visiem apmeklētājiem.

22.maijā plkst. 15:00 būs iespēja piedalīties atvērtajā  programmā “Zāļu tēju degustācija”. Pils tējzine piedāvās izgaršot līdz 10 dažādu veidu tējām, kas vāktas zāļu tēju dārzā pils parkā. Viņa stāstīs par katra dzēriena dziedniecisko spēku. Kas zina – varbūt visā nobaudītajā atradīsiet tieši savu brīnumzālīti!

Programmu papildinās pils tējas dārza apmeklējums. Dalības maksa 5 EUR pieaugušajiem, 2.50 EUR skolēniem.

Vietu skaits programmā ir ierobežots, dalību pieteikt pa t.26187442.

31. maijā no plkst. 10:00 – 18:00  Zīmes Centrā notiks unikālo zīmju veidošana kopā ar zīmju pazinēju Lieni Bedrīti. Dalībai nepieciešams iepriekš pieteikties, vienojoties par konkrētu apmeklējuma laiku, pa t. 26187442.

 Muzeja apmeklējums

Meža muzejs Jaunmoku pilīZinošu gidu pavadībā vai savā nodabā viesiem būs iespēja apskatīt unikālo 20. gadsimta sākumā izgatavoto podiņu krāsni, jūgendstila salonus un Dž. Armitsteda piemiņas istabu, iepazīt Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā Meža muzeja daudzveidīgajās ekspozīcijās un uzkāpt aptuveni 20 m augstajā pils tornī.

Ievērojot drošības un sociālās distancēšanās noteikumus, muzejā apmeklētāju skaits tiks regulēts, vienlaicīgi tajā būs atļauts atrasties ierobežotam skaitam apmeklētāju. Muzeja administrācija aicina būt saprotošiem un ievērot visas drošības norādes.

 Muzejs būs atvērts katru dienu no plkst. 9:00- 17:00.

Muzejizglītojošās programmas

Zāļu tēju degustācijaVeicot nelielas izmaiņas un pielāgojot programmu izpildi esošajai situācijai, viesi varēs iepriekš pieteikt un izbaudīt lielāko daļu no pilī piedāvātajām muzejizglītojošajām programmām.

Iepazīt pili un tās vēsturi gida pavadībā, “Zāļu Tēju degustācija” baudīt tējas, kas vāktas pils dārzā, apmeklēt Zīmes Centru un izgatavot katram pašam savu unikālo Latvju rakstu zīmi  – tās būs iespējas, kas vairāk piemērotas pieaugušo auditorijai.

Bērnu grupām un ģimenēm ieteiksim izzinošo programmu “MammaDaba” ar aizraujošus uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku, kā arī kopīgu orientēšanās spēli muzejā vai parkā.

Kāzu dienā jaunlaulātie kā savu mīlestības simbolu varēs iestādīt rododendru pils dārzā un nelielā grupā doties kāzu ekskursijā pils dāmas vadībā.

Programmām esam noteikuši ierobežotu dalībnieku skaitu, pamatojoties uz esošajām drošības prasībām:

  • Pils vēstures apskats līdz 10 personām;
  • Zāļu tējas degustācija līdz 10 personām;
  • Zīmes Centra apmeklējums – ievērojot pulcēšanās noteikumus;
  • MammaDaba līdz 10 personām;
  • Orientēšanās spēle muzejā līdz 10 personām, parkā   – ievērojot pulcēšanās noteikumus;
  • Kāzu ekskursija jaunlaulātajiem līdz 10 personām;
  • Rododendru stādīšana jaunajam pārim – ievērojot pulcēšanās noteikumus.

Ieejas biļešu un programmu cenas būs pēc iepriekš noteiktā cenrāža, ar kuru var iepazīties šeit.

Programmu pieteikšana pa t. 26187442 vai info@jaunmokupils.lv.

 

#TiekamiesTagad

Jaunmoku pils muzejs, verot durvis apmeklētājiem, piedalās kopējā muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejā būs izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Kampaņu organizē Latvijas muzeju biedrības biedri. Vairāk informācijas par #TiekamiesTagad muzeji.lv.