Pils saloni

Ja Jūs Jaunmoku pilī viesotos 1901.gadā, durvis vērtu ar šādu uzrunu: „Dāmas un kungi! Rīgas mērs Džordžs Armitsteds jūs laipni aicina savā medību pilī!” Dāmas būtu tērptas garās kleitās un greznās cepurēs, ar smalkiem saulessargiem rokās, kungiem rokās spieķi un cigāri. Iespējams, Jūs būtu ielūgti uz izsmalcinātu tējas vakaru.

Kopš 2014. gada pavasara rekonstrukcijas darbiem pils saloni ieguvuši pavisam citu izskatu un noskaņu. Sadarbībā ar firmu „Morris&Co” telpās iemājojis angļu jūgendstils. Daudzveidīgie dabas motīvi, rotaļīgi vijīgās līnijas, krāsu bagātīgās nianses un to piesātinātība tapešu rakstos un mēbeļu audumos ļauj Jums labāk izjust jūgendstila dzīvīgumu.

Saloni 20. gadsimta sākumā mājas viesiem ļāva jauki pavadīt laiku nelielās interešu grupās. Lai radītu tā laika vidi, pilī pamazām top Tējas salona, Kungu kabineta un Dāmu salona interjeri.

Balto zāli ar tās plašajiem logiem, izeju uz verandu, balto kamīnu un klavierēm
padomju varas gados izmantoja tautas nama un kinoteātra vajadzībām. Šodien tā atkal atguvusi savu sākotnējo izskatu, un šai zālē uz pirmo valsi tiek aicināti jaunlaulātie.

Sarkanā zāle reiz bija pils pirmo īpašnieku ēdamzāle. Ap masīvo koka galdu vakaros pulcējās visa ģimene un ēdienu no virtuves, kas atradās cokola stāvā, piegādāja ar īpašu liftu. To, ka pils celta tieši medību vajadzībām, atgādina medību trofejas pie sienas.

Tējas salons iekārtots mierīgos pasteļtoņos, kas rada vajadzīgo noskaņu nesteidzīgai atpūtai un domu sakārtošanai.

Kungu kabineta iekārtojuma idejas vēl ir tikai „uz papīra”, bet jau tagad, pateicoties tumšajiem toņiem tapešu un audumu rakstos, jūtama muižas īpašnieka nopietnība darbos un stingrība lēmumos.


Dāmu salons – īsti romantiska vieta sievišķīgām sarunām. Smalkā spoguļvitrīna, elegantie postamenti un kamīns piešķir telpai vieglumu, bet oriģinālajās pils mēbelēs rotaļīgi spēlējas dabas motīvi. Telpas noskaņa vedina domās aizklīst muižas laikos.
Tālākais salons iekārtots pils cēlāja Džordža Armitsteda (1847-1912) piemiņai un iepazīstina apmeklētājus ar izcilākā Rīgas mēra dzimtu, dzīvi un darbu. Tajā godam izstādītas Armitstedu dzimtas lietas: Džordža Armitsteda un viņa kundzes Sesilas (dz. Pichlau), kā arī vectēva Dž. Armitsteda portreti, ceļojuma koferis, sofa un zilais izšūtais spilventiņš.