Sākums > Muzejs > NEREDZAMAIS REDZAMAJĀ 4 STIHIJAS

NEREDZAMAIS REDZAMAJĀ 4 STIHIJAS

Ievietots: 11.05.2017.

No 20.maija līdz 20.augustam Jaunmoku pilī būs apskatāma Sigitas Lapiņas trešā personālizstāde NEREDZAMAIS REDZAMAJĀ. 4 STIHIJAS – simbolisks, mākslinieces īpašo skatījumu, principus un stilu apliecinošs vēstījums.

Šķietami gaisīgās un elpojoši vieglās foto gleznās ietvertā un uzburtā pasaule izrādās daudznozīmīgi sirreāla, trausla un pārlaicīga. Sigitas Lapiņas darbi uzrunā, izbrīna un kā nenoguruši modina pietātei pret Dabas īstumu un nebeidzamo daudzveidību, liek aizdomāties par Laika un Telpas relativitāti, rosina iekšējai diskusijai par savu paša prasmi harmoniski iekļauties, pastāvēt un realizēties saskaņā ar Dabas un Visuma likumiem.

Ar izstādītajiem darbiem Sigita Lapiņa pastiprinātu uzmanību vēlas pievērst četru stihiju (Zeme, Uguns, Ūdens, Gaiss) īpašajai nozīmei uz zemes. Autorei pašai ir svarīgi ieraudzīt tajās ne tikai ikdienišķi pierasto, bet iemācīties saskatīt, izprast arī neparasto to iespējamās transformācijās vai transformēšanos tajās. Daudzu šo darbu tapšanas procesā svarīga bijusi saplūsme ar stihiju, prasme iekļauties tajās un pat bezapziņas klātbūtne. Būtiski, ka visi darbi tapuši tepat Latvijā- sasmēlušies mūsu pašu pļavu, mežu un lauku garu, tie spēj tālākstarot uz mums un jau citu zīmju valodā.

 Dabas radītais vienmēr ir ar īpašu nozīmi. No cilvēka atkarīgs, vai viņš apjautīs savu īsto vietu tajā un iegūs to sev palīgos. Tuvojoties iejūtīgi, dzirdoši un mīlestībā, Daba labprāt atsaucas un ļauj ielūkoties sevī tuvāk. Palīdz iemācīties būt saskaņā.

Neredzamā pasaule ir ar un ap mums. Kā smalkas un netveramas, bet spēcīgas stīgas tā pasauli pārklāj, caurvij un šķietami nemanāmi vada.

Zemzemē, virszemē un kosmosā.

Ik brīdi.

Ar fotografēšanu Sigita Lapiņa regulāri nodarbojas jau kopš 1998.gada. Viņas fotogrāfijas bijušas izstādītas mākslas galerijās Latvijā, Eiropā, ASV, Austrālijā, kā arī starptautiskajā biennālē Buenosairosā, Argentīnā (2012). Sigitas Lapiņas fotogrāfijas atrodamas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Kanādā, Austrālijā. Daudzi darbi godalgoti Latvijas, Eiropas un vispasaules konkursos. Foto kursos apmācīta virkne domubiedru, kas līdzīgi pašai sastopami staigājam ar fotokameru plecā.

 

Fotogrāfijā nav viegli atspoguļot netveramās pasaules klātbūtni un parādīt ne visiem redzamo. Tikai iedrošinoties nojaukt, palaist prom personīgo redzamības robežu, atklājas cita esamība.

Bez robežām.