Sākums > Pils jaunumi > No 27. novembra Jaunmoku pilī – Lailas Hercbergas otrā personālizstāde “Sarunas ar ziediem”!

No 27. novembra Jaunmoku pilī – Lailas Hercbergas otrā personālizstāde “Sarunas ar ziediem”!

Ievietots: 24.11.2020.

Klusās dabas dimensijas 2, “Sarunas ar ziediem” ir Lailas Hercbergas otrā personālizstāde. Dzīvojam mēs trīs dimensijās, bet radošais darbs veido vēl vienu, ne mazāk svarīgo.

Autore ir beigusi Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļu 1971. gadā, 1981. gadā pabeigusi mākslas akadēmiju, no 1972. līdz 1999. gadam strādājusi Bulduru dārzkopības tehnikumā par mākslinieci un skolotāju. Lailas Hercbergas pirmā personālizstādē notika 2015. gadā, Jelgavā, izstāžu zālē “Tornis”.

Lailai glezniecība ir izaicinājums. Viņu interesē pārbaudīt savu varēšanu gan veidojot atšķirīgas kompozīcijas, gan spēlējoties ar dažādām krāsu gammām, gan mainot gleznojumu sižetus. Šajā izstādē autore pievērsusies klusai dabai un ziedu portretiem, kur priekšmeti kļūst par stāstījuma galvenajiem varoņiem, veidojot savu mikro pasauli. Savukārt, krāsas un to savstarpējās attiecības gleznās veido stāstījuma noskaņu, ļaujot skatījumam izjust autores noskaņu tēlu meklējumus.

Ir izveidojusi logo Bulduru Dārzkopības Vidusskolai, LR Aizsardzības ministrijai un citiem klientiem. Autore diplomam “Sējējs” Zemkopības ministrijas pasūtījums. Piedalījusies Baltijas plakātu izstādē, kā arī grafiskās daļās autore Baltijas folkloras festivālam. Strādājusi vairākās izdevniecības pie grāmatu dizaina.

Izstāde Jaunmoku pils Torņa zālē apskatāma no 27. novembra līdz 2021. gada 24.janvārim.

* Izstāde iekļauta Pils muzeja biļetes cenā.