Sākums > Muzejs > Par izstādi “Visiem silti”

Par izstādi “Visiem silti”

Ievietots: 11.12.2018.

No 1. decembra līdz 4. februārim, 2019, Jaunmoku pilī ar izstādi “Visiem silti” viesojas Tukuma audēju darbnīcas Tautas lietišķās mākslas studija “Durbe”.

Izstāde iekārtota Ziemassvētku un Jaungada gaidīšanas noskaņās.  Visi apskatāmie rokdarbi ir studijas dalībnieču pēdējo gadu veikums: gan etnogrāfiski koši, krāsaini, gan augu krāsās krāsoti lakati, segas, šalles un villaines, rakstainas zeķes un cimdi, gan pašu sacerēti un no mūsdienīgiem materiāliem darināti darbiņi – sildīs apmeklētāju  sirdis un dvēseles.

Par Tautas lietišķās mākslas studiju “Durbe”

Tukuma audējas savu darbību uzsāka tālajā 1974. gadā un 1999. gadā ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu.

Studijas darbības pamatā ir etnogrāfijas izpēte, interese par tautas tērpiem, senu audumu paraudziņu, zīmējumu un aprakstu meklēšana, pētījumu veikšana Latvijas muzeju krājumos un grāmatās, dažādu izstāžu un izglītojošo kursu apmeklējumi, pieredzes apmaiņas braucieni.

Studijā nodarbojas ar aušanu, izšūšanu, šūšanu, mezglošanu, adīšanu, tamborēšanu, audumu apdruku, pērļošanu un citiem rokdarbu veidiem. Visā studijas pastāvēšanas laikā īpaša uzmanība ir pievērsta tautastērpu pētniecībai un izgatavošanai.

Studijas dalībnieces regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām.

Šogad Latvijas 100-gades ietvaros sevišķi tika austi brunči, lakati un villaines, apgūta kreklu šūšana un izšūšana, jostu aušana un celošana, un gandrīz katra audēja ir darinājusi pati savu tautastērpu.

Šobrīd Tautas lietišķās mākslas studija “Durbe” darbojas pie Tukuma muzeja Tukuma audēju darbnīcā Tidaholmas ielā 3. Studijā ir 40 stelles un vairāk nekā 50 dalībnieki. Studiju vada amata meistare Vineta Šulca un viņai palīdz Agrita Kunkulberga.