Sākums > Par mums > Jaunumi un pasākumi

Jaunumi un pasākumi

24.oktobrī Jaunmoku pilī – atvērtā vēstures ekskursija un orientēšanās!

Šo sestdien, 24. oktobrī, plkst. 11:00 un 14:00 Jaunmoku pils aicina uz atvērto vēstures ekskursiju  un orientēšanos spēli pilī vai pils parkā.

Vēstures ekskursijā gida pavadībā būs apskatāma pils vēstures un jūgendstila interjera ekspozīcija pirmajā stāvā, kā arī iespējams apmeklēt interaktīvā Meža muzeja daudzveidīgās ekspozīcijas par Latvijas dabu un dzīvniekiem otrajā stāvā. Turpat pavērsies plašs skats pār tuvējiem pakalniem no 20 m augstā pils torņa.

Lai labāk iepazītu pili, tās salonus un tajos esošos priekšmetus, tiek piedāvāta orientēšanās spēle pilī vai pils parkā – spēlē būs nepieciešams sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus un noteikt to atrašanās vietu. Cena: 1,00 EUR personai + muzeja ieejas biļete, izvēloties orientēšanās spēli pilī.

Iepriekš veicot rezervāciju, ģimenes restorānā varēs baudīt gardu maltīti, kuru iecienījuši mūsu pils viesi. Šajā nedēļā bērnu ēdienkarte pieejama ikvienam skolēnam bez vecuma ierobežojuma. Veikt galdiņa rezervāciju ģimenes restorānā un viesnīcas rezervāciju var pieteikt pa tālr. 26187442.

Jaunmoku pils nodrošinās nepieciešamos drošības pasākumus un aicina pasākuma apmeklētājus rūpēties par drošu apmeklējumu arī no savas puses.

31.oktobrī – Leģendu nakts Jaunmoku pilī!

Nākošnedēļ sestdien, 31. oktobrī, Jaunmoku pils aicina ciemos Leģendu naktī!

Jaunmoku pils Kolonnu zālē plkst. 15:00 notiks izrāde – muzikālās mīklas “Kas dzīvo mežā?” Tas ir koncertstāsts nepilnas stundas garumā, kurā mūziķi kopā ar publiku mēģina rast atbildes uz jautājumiem un mīklām par norisēm mežā, zvēriem, putniem un kukaiņiem. Koncerta laikā klausītāji un skatītāji uzzina daudz jauna par zvēriem. Mūzika veidota no zināmiem klasiskās un tautas mūzikas fragmentiem. Uzvedumā klausītāji caur mīklu minēšanu un uzdevumu risināšanu tiek iesaistīti stāstā par dažādiem zvēriem, tādā veidā raisot bērnā loģisko un radošo domāšanu. Vai Tu, piemēram, zini, cik ezim ir adatu vai cik acu plakstiņu ir pūcei? Un vai skudras vispār guļ? Šie un citi jautājumi nodarbina mazā Buciņa prātu. Viņš apslimis guļ mājās, bet Kāpostkungs zaķis zina, kā palīdzēt! Viņš organizē Laumiņu aģentūru, kas ar mīklu, uzdevumu un dabas dziedniecības līdzekļu palīdzību ļauj Buciņam atgūt veselību un možu prātu. Vizuālo noformējumu veido mākslinieces Ilvitas Didrihsones gleznu spilgtie un izteiksmīgie tēli, kas īpaši raisa bērnu fantāziju. Koncertstāstā piedalās kādreizējie Rīgas Doma kora skolas absolventi, mūziķi Monta Martinsone (balss), Nora Kalniņa (balss), Mārtiņš Zvīgulis (balss), Austris Kalniņš (taustiņi) un Ernests Mediņš (perkusijas). Par koncerta vizuālo noformējumu gādā Egīls Kupčs.

Plkst. 16:00-17:30 norisināsies ģimeņu orientēšanās sacensības pils parkā. Spēlē būs nepieciešams sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus un noteikt to atrašanās vietu. Būs arī apbalvošana.

No plkst. 18:00 būs īpaša vakara programma ar latvju danču mūziku, stāstiem un ziņģēm. Stāstus stāstīs latvisko tradīciju apzinātāja, glabātāja un tautās nesēja – Sēmes Pasaku raganiņa (Ivita Kalnozola – Kalsere).

No plkst. 20:00 piedāvāsim naksnīgu un maģiski skaistu pastaigu izgaismotā pils parkā.

Ieejas maksas visā pasākumā: pieaugušajiem – 5,00 euro, skolēniem – 1,00 euro; uzrādot Ģimenes 3+ karti – 11,00 euro. Atsevišķi tikai uz DIENAS izrādi vai VAKARA programmu: pieaugušajiem – 3,00 euro, skolēniem – 1,00 euro; uzrādot Ģimenes 3+ karti – 7,00 euro.

Jaunmoku pils muzeja apskate – pēc muzeja cenrāža.

Leģendu naktī būs arī īpašs piedāvājums no ģimenes restorāna – galdā celsim meža karalieni baraviku – varēs baudīt baraviku krēmzupu (6,50 euro), Briežu gaļas steiks ar kartupeļu – baraviku gratīnu (20,00 euro) un veselīgo vitamīnu bumbu, kuru pie mums iemīļojuši pat bērni – karsto smiltsērkšķu dzērienu ar medu (3,50 euro). Galdiņu iepriekšēja rezervācija pa tel. 26187442.

Skolēnu rudens brīvlaiks Jaunmoku pilī

Šonedēļ, skolēnu rudens brīvlaikā, Jaunmoku pils aicina ģimenes pavadīt laiku kopā, apskatot pili, dodoties Mammadaba ekspedīcijā, kopīgi sadarboties orientēšanās spēlē un piedalīties radošajās darbnīcās.

21., 23. un 25.oktobrī aicinām kopīgi doties piedzīvojumos – plkst. 13:00 MAMMADABA ekspedīcija ģimenēm (Nr.1 Koki un Nr.2 Kažoki) – aktīvi līdzdarbojoties, MAMMADABA programmas laikā bērni kopā ar vecākiem varēs izzināt dabu un procesus tajā, varēs iepazīt interaktīvo un daudzveidīgo Meža ekspozīciju par Latvijas dabu un dzīvniekiem, kā arī varēs doties pastaigā pils parkā. Aizraujošie un izglītojošie uzdevumi būs saistīti ar dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku. Programma īpaši piemērota skolas vecuma bērniem.

Visas dienas garumā darbosies arī radošās darbnīcas, kur piedalīties grāmatzīmju darināšanā. Aicinām radošajā procesā iesaistīties ikvienu, lai pēc tam mācību grāmatas rotātu pašu darinātas grāmatzīmes! Cena: muzeja ieejas biļetes. Priecāsimies, ja savu dalību iepriekš pieteiksi pa tel. 26187442.

Ģimenes tiek aicinātas arī savā nodabā apmeklēt pili un Meža muzeju – pils pirmajā stāvā iespējams apskatīt Tējas un Dāmu salonu, Kungu kabinetu un Dž. Armitsteda piemiņai izveidoto salonu. Meža muzeja ekspozīcijā iespējams iepazīt Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā. Apskatot izbāžņus, iepazīstot dzīvnieku un putnu balsis, aptaustot kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus – ikviens atradīs ko interesantu un izmēģināšanas vērtu! Turpat kāpnes vedīs uz torni, no kura pavērsies skats pār Kurzemes pakalniem.

Lai labāk iepazītu pili, tās salonus un tajos esošos priekšmetus, tiek piedāvāta orientēšanās spēle pilī vai pils parkā – spēlē būs nepieciešams sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus un noteikt to atrašanās vietu. Cena: 1,00 EUR personai + muzeja ieejas biļete, izvēloties orientēšanās spēli pilī.

Ļaujoties Jaunmoku pils burvībai un apkārtnei, kā arī, papildinot brīvdienas ar citu tuvumā esošo Tukuma puses apskates objektu – Šokolādes muzeja, Salmu muzeja, Cinevillas apmeklējumu, piedāvājam izvēlēties un nakšņot ģimenei piemērotā Dīķa mājā vai Muižas ēkas numurā. Skolēnu brīvlaikā piemērosim nakšņošanai 10% atlaidi 3+ Ģimenes kartes īpašniekiem.

Iepriekš veicot rezervāciju, ģimenes restorānā varēs baudīt gardu maltīti, kuru iecienījuši mūsu pils viesi. Šajā nedēļā bērnu ēdienkarte pieejama ikvienam skolēnam bez vecuma ierobežojuma. Galdiņu iepriekšēja rezervācija pa tel. 26187442.

Jaunmoku pils nodrošinās nepieciešamos drošības pasākumus un aicina pasākuma apmeklētājus rūpēties par drošu apmeklējumu arī no savas puses.

 

Ģimeņu diena 11.oktobrī

Jaunmoku pils aicina uz rudenīgu svētdienu ģimeniskās noskaņās izbaudīt Ekspedīciju Nr.2 Zvēru kažoki, piedalīties radošajās darbnīcās, veidot personīgās zīmes Zīmes centrā un baudīt Mežinieku pusdienas pils parkā.

lasīt tālāk »

Senioru diena”Dabas iedvesmotie” 8.oktobrī

Senioru diena “Dabas iedvesmotie” Jaunmoku pilī

Sarunās par dabu caur mūziku, tēlotājmākslu un literatūru 8.oktobrī no plkst. 14:00 Jaunmoku pilī norisināsies Senioru diena. “Dabas iedvesmotie” – aktieri, mūziķi un gleznotāji dalīsies ar saviem iedvesmas avotiem un radošajiem veikumiem.

lasīt tālāk »

Pievienojies ekspedīcijai parkā! “Nr. 1 – KOKI un Mežinieku brokastis”

Jaunmoku pils aicina kopā pavadīt saulainu sestdienu pils parkā
26.09.2020.

lasīt tālāk »

Anneles Slišānes izstāde “100 deči Latvijai”

Jaunmoku pilī no 30.augusta līdz pat 31.oktobrim Pils cokolstāvā tekstilmākslinieces Anneles Slišānies izstāde “100 deči Latvijai”.

Dārza svētku “pārMAINĪTies” noslēguma koncerts – Babītes novada jauktais koris “MASKA” un diriģents Jānis Ozols

13.septembra Jaunmoku pils Dārza svētku “pārMAINĪTies” noslēguma koncerts – Babītes novada jauktais koris  “MASKA” un diriģents Jānis Ozols – plkst. 18:00 Jaunmoku pils Kolonnu zālē.
lasīt tālāk »

Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts

27.augusta vakarā plkst. 19:00 Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts.
lasīt tālāk »

Dārza svētki “pārMAINĪTies”

Jaunmoku pils
Dārza svētki
“pārMAINĪTies”
Skatīties, Domāt, augt PĀRI ierastajam
MAINĪT sevi, lai mainītos pasaule
Zaļi domāsi – labi IES
lasīt tālāk »