Sākums > Pils jaunumi > Torņa zālē apskatāma izstāde “PARALĒLES”

Torņa zālē apskatāma izstāde “PARALĒLES”

Ievietots: 31.08.2017.

Jaunmoku pils Torņa zālē 25. augustā tika atklāta gleznu izstāde “Paralēles”, kuras  autores ir sešas gleznotājas, kas beigušas Latvijas Mākslas akadēmiju monumentālās glezniecības meistardarbnīcu profesora Induļa Zariņa vadībā – Linda Daņiļevska, Antra Ivdra, Ieva Liepiņa, Ingūna Postaža, Patrīcija Tiknuss, Kristīne Rubene.

Nojaucot priekšstatus par to, kā jābūt, meklējot un ejot savu ceļu mākslā, autores vieno glezniecība, paralēla jušana nepateiktajā, kopējais atšķirīgajā… katrai savā veidā radot pasaules redzējumu no attālināta vērotāja, līdz savu personīgo pārdomu atspoguļojumam. Māksla šeit ir kā estētisks pārdzīvojums un mākslinieks, kas palīdz redzēt un sajust pasauli kā vizuālu realitāti reprezentatīvās atmiņās vai abstraktos un sirreālos tēlos…

Laikā, kad māksla paplašina savas robežas, ienāk jauni jēdzieni, tehnoloģijas un eksperimenti, kā “paplašinātā glezniecība”, mākslinieces pieturas pie klasiskās stājglezniecības tradīcijām, darbos izmantojot audeklu un eļļas krāsas, uzskatot to par glezniecības valodas atbilstošāko risinājumu.

Izstāde Jaunmoku pilī būs apskatāma līdz 23. oktobrim.