Sākums > Muzejs > Aktīvā atpūta

Aktīvā atpūta

Dažkārt piedzīvojumam vajag pavisam maz – nedaudz apņēmības, sauju drosmes un pāris stundas brīva laika. Ja esiet gatavi mierīgu muzeja apmeklējumu apvienot ar ko nedaudz aktīvāku – esiet laipni gaidīti!

 Brauciens ar laivu pa dīķi

Jaunmoku pils dīķis papildināts ar Jaunmoku pils 120. jubilejas jaunumu apmeklētājiem – pontonu un airu laivu, ar kuru doties nesteidzīgā un skaistā braucienā pa pils dīķi, baudot pils ēkas arhitektūru!

 Velotūrisms

Vasara ir laiks, kad ikviens cenšas būt tuvāk dabai un izbaudīt to ar pilnu krūti. Kā to panākt? Viens no variantiem – doties velobraucienā!

Svaigs gaiss, dabas tuvums un jaunas pozitīvas emocijas garantētas! Sākot ar jūniju Jaunmoku pils piedāvā nomāt velosipēdus nelieliem izbraucieniem. Lai brauciens būtu pilnvērtīgāks, ir izstrādāti 2 velomaršruti no Jaunmokām uz Vecmokām un Tukumu, papildus piedāvājot gida pakalpojumus un ar restorāna „Liepaleja” labumiem piepildītus piknika grozus.

Meža krokets

Pils parkā visai ģimenei iespējams spēlēt meža kroketa spēli – tā ir aizraujoša spēle laba laika pavadīšanai ikvienam no ģimenes locekļiem. Spēles noteikumi ir tik vienkārši, ka to var spēlēt arī bērni. Spēles būtība ir ar pēc iespējas mazāku koka āmura sitienu skaitu pārvietot savu bumbu cauri noteiktai vārtiņu kombinācijai no starta līdz finiša mietam. Spēles piederumus var saņemt pils informācijas centrā!

Meža šahs

Pils parkā izveidotais lielformāta šaha laukums ar šaha figūrām, kuras, kā jau Meža muzeja programmai pienākas, ir izveidotas no koka Latvijas dzīvnieku veidolos.

Šī spēle patiks arī bērniem, jo starp figūrām ir tādi dzīvnieki kā kurmis (bandinieks), mežakuilis (tornis), zaķis (zirgs), vilks (laidnis), lapsa (dāma) un lācis (karalis). Vai vari uzminēt, kādēļ tieši šādos Latvijas meža dzīvniekos pārvērtušās šaha figūras?

 

Orientēšanās spēle

Spēle visai ģimenei, kurā būs nepieciešams sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus un noteikt to atrašanās vietu.

Orientēšanās spēle “Pēddzinis Jaunmoku parkā”

Ikvienam ir iespēja iejusties mednieka lomā un caur orientēšanās spēli dzīt pēdas pa pils parku, meklējot atbildes uz interesantiem un brīžiem āķīgiem jautājumiem un iepazīt pili, tās apkārtni un vēsturi no cita rakursa. Pils parkā ir paslēpti 9 slēpņi ar jautājumiem. Spēle ir interesanta ar to, ka, lai atrastu slēpni un tiktu pie nākamā jautājuma, precīzi jāatrisina iepriekšējais uzdevums. Pirmo uzdevumu dalībnieki iegūst pils informācijas centrā.

Čībās ne tikai istabā, bet arī pastaigā parkā!

Protams, tās nav parastas mīkstas, siltas čības – pat ne miņas. Citi tās sauc par sniega kurpēm – bet vai kurpe nav tas, kas pēdu aptver no visām pusēm? Sniega “čība” ir kaut kas starp slēpi un tenisa raketi – tā ir pie zābakiem stiprināma konstrukcija, kas, palielinot pēdas laukumu, ļauj staigāt pa kupenu virsējo daļu, neiegrimstot tik dziļi, kā tas būtu staigājot ikdienas apavos.

Citi ar tām dodas pastaigās purvos, citi – plašos sniega klajumos. Bet mēs… mēs piedāvājam doties ziemīgā pastaigā Jaunmoku pils parkā! Aizbrist no pils līdz Ozolu birzītei, apmest loku līdz ābeļdārzam, sekojot stirnu pēdām (kuras meklē sniega apsegtos ābolus) apiet ābeļdārzam, majestātiski izsoļot no viena gala līdz otram mūsu parka liepu alejas, aplūkot rododendrus ziemas miegā, varbūt satikt kādu zaķi vai stirnu… Izbaudīt sniegotu dienu visā tās krāšņumā! Atradīsies kāda vieta arī sniega eņģeļu, un kādā siltākā diena arī sniegavīru gatavošanai! Atliek vien ļauties sniegapriekiem!

Pāris sniega čību stundas pastaigai maksās 3 EUR, un, ja vēlaties ne vien doties pastaigā paši savā nodabā, bet arī ko uzzināt – variet rezervēt “čībotu” ekskursiju pils gida pavadībā! Lai sniegoti un skaisti!