Meža muzejs

Meža muzejs aicina izbaudīt meža burvību un apskatīt dažādas ekspozīcijas, kas vēsta par Latvijas mežu iemītniekiem, koku sugām un mežsaimniecības vēsturi. Savukārt pils torņa zālē katru sezonu ir apskatāmas jaunas izstādes.

2017. gada janvārī durvis vēra atjaunotā Meža muzeja ekspozīcija, kurā iepazīsiet Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā – apskatot izbāžņus, iepazīstot dzīvnieku un putnu balsis, aptaustot kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus, sakārtojot enerģijas apmaiņas procesus dabā, izzinot putnēnu šķilšanās procesu, pārliecinoties par koku blīvumu atšķirībām saviem spēkiem… Ko interesantu un izmēģināšanas vērtu sev atradīs teju ikviens muzeja apmeklētājs!


Te apskatāmi arī medību piederumi, mežsaimniecības darbarīki un Latvijas savvaļas koku un krūmu sugas. Patstāvīgā ekspozīcijā var iepazīties ar meža apsaimniekošanu saistītiem darbiem 20.gadsimtā: meža atjaunošana jeb ierīcība, tā kopšana, izstrāde, pārvalde un meža tehnika. Ekspozīcijā izmantots darba rīku un fotomateriālu klāsts no Jaunmoku pils muzeja, Kazdangas pils (Boju meža muzeja), AS “Latvijas valsts meži” un privātpersonu arhīviem, kā arī par mežsaimniecības vēstures tēmu pieejamās publikācijas un Andra Eglīša fotogrāfijas.

Torņa zālē mākslas un kultūrvēstures izstādes tiek mainītas katru sezonu, bet nemainīga ir sudraba etviju kolekcija ar medību tematiku, kā arī kolekcija ar sudraba un zelta monogrammām, kas agrāk rotājušas mednieku cepures, jostas un ieročus.