Pils tornis

Pils tornis

Lai uzkāptu aptuveni 20 metru augstajā pils tornī, no kura paveras plašs skats uz Jaunmoku apkārtni, jāpieveic daži desmiti pakāpienu. Lai kāpšana būtu saistošāka, tornī izvietotas ekspozīcijas par medību tēmām.

Tam grūti noticēt, bet ne vienmēr pils ir bijusi pienācīgi apsaimniekota un aristokrātiska. Padomju varas laikos, kad pilī bija izmitinātas 20 ģimenes, ēka bija pārvērsta līdz nepazīšanai un atradās uz sabrukuma robežas. To, kā pils no guļošas Ērkšķrozītes tomēr kļuva par Princesi, iespējams uzzināt ekspozīcijā par Jaunmoku pils kompleksa restaurāciju un attīstību no 1974.gada līdz šodienai.

Tiem, kuri aizraujas ar medību tēmu, būs interesanti apskatīt izstādi „Ne pūkas, ne spalvas”. Tā iepazīstina ar 20.gadsimta pirmās puses medību lietām. Šaujamieroču kolekciju un populārāko tā laika medību suņu attēlus var apskatīt pils torņa pirmajā platformā, nākamajā – medību ainas senajās fotogrāfijās. Nonākot augšējā platformā, varēsiet izpētīt Jaunmoku muižas bijušo teritoriju plānojumus un baudīt brīnišķīgos apkārtnes dabas skatus.