Sākums > Muzejs > Muzejizglītojošās programmas

Muzejizglītojošās programmas

Aicinām patīkami pavadīt dienu sev tīkamā kompānijā, izzinot pils vēsturi, baudot mākslas un dabas tēmām veltītas izstādes, relaksējoties pastaigās pils parkā. Iepriekš piesakoties, pils ģimenes restorāns grupām, kas lielākas par 10 cilvēkiem, veido īpašu piedāvājumu! Esiet laipni gaidīti!

Pēc pils apskates piedāvājam sporta spēles vai citas aktīvas nodarbes parkā.

Pēc pusdienām izmantojiet iespēju doties rāmā pastaigā pa pils parku un apkārtni, klausoties putnu dziesmās un vēja šalkās. Simtgadīga liepu aleja vijas gar pils parku – kādreiz pa to varēja aiziet līdz netālu esošajām Vecmokām, tagad gan tur saglabājušās vairs tikai senās pils drupas.

Pils vēstures apskats JaunmokuPils vēstures apskats

Jaunmoku pils celta pašā 20. gadsimta sākumā, sekojot tā laika nozīmīgākajām tendencēm tehnoloģijās, arhitektūrā un mākslā kā Rīgas mēra Džordža Armitsteda ārpilsētas īpašums – medību pils.

Ekskursijā gida pavadībā būs apskatāma pils vēstures un jūgendstila interjera ekspozīcija pirmajā stāvā, interaktīvā Meža muzeja daudzveidīgās ekspozīcijas otrajā stāvā.

Plašs skats pār tuvējiem pakalniem pavērsies no 20 m augstā pils torņa.

Audiogids

Tie apmeklētājus iepazīstinās ar muižas vēsturi, īpašnieku dzimtām un ļaus iejusties 20.gs.sākuma pils atmosfērā. Ir  izstrādāti 15 QR kodi objektiem kompleksa teritorijā un 40 min gari audiogidu teksti pils ekspozīcijā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un lietuviešu).

Lai gida stāstījums būtu personiskāks un saistošāks, teksti izstrādāti tā, lai rastos sajūta, ka jūs sagaida un pils salonus izrāda pirmais pils īpašnieks, bijušais Rīgas mērs Džordžs Armitsteds. Latviešu valodā tekstus ierunājis aktieris Jānis Skanis, kas nereti Jaunmoku pils jubilejas reizēs iejuties pils saimnieka lomā.

 

Izlaušanās istaba “Zaļā meža melnie stāsti”

Jaunmoku pils Piena mājas pagrabā ir izveidota izlaušanās istaba “Zaļā meža melnie stāsti”. Nokļūstot Sumpurņa alā, spēles dalībnieki  risina 7 uzdevumus, lai izglābtu cilvēku radītajos atkritumos sagūstītos meža iemītniekus un paši izkļūtu no alas. Tā ir aizraujoša, izzinoša spēle visu paaudžu dalībniekiem, īpaši bērniem un jauniešiem.

 

 

 

QR kodi parkā

Pils teritorijā pieejami 15 QR kodi, ar kuru palīdzību apmeklētāji patstāvīgi varēs iepazīt dažādus parka objektus – Imanta Ziedoņa dižozolu, Otrā pasaules kara upuru piemiņas vietu, rododendru dārzu un citus. Lai informācija par Jaunmoku pils vēsturi, tās apkārtnē esošajiem objektiem un apstādījumiem kļūtu pieejamāka pils apmeklētājiem ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm, QR kodi izveidoti 4 valodās – latviešu, krievu, angļu un lietuviešu. Katrā no 15 QR kodiem iekļauts arī kāds uzdevums, kuru var veikt gan viens, gan kopā ar ģimeni.

 

 

Iztāde “Parku labiekārtošanas plāni”

Izstāde ļauj ielūkoties dažu Saldus, Kuldīgas, Talsu mežrūpniecības saimniecību teritorijā esošo dabas objektu, atpūtas vietu, parku labiekārtošanas plānos, kuri atrodas Jaunmoku pils muzeja krājumā. Vienlaikus izstāde ir kā mudinājums Kurzemes apceļotājiem rast jaunus apskates objektus un maršrutus.

Velo brauciens

Vasara ir laiks, kad ikviens cenšas būt tuvāk dabai un izbaudīt to ar pilnu krūti. Kā to panākt? Viens no variantiem – doties velobraucienā!

Svaigs gaiss, dabas tuvums un jaunas pozitīvas emocijas garantētas! Sākot ar jūniju Jaunmoku pils piedāvā nomāt velosipēdus nelieliem izbraucieniem. Lai brauciens būtu pilnvērtīgāks, ir izstrādāti 2 velomaršruti no Jaunmokām uz Vecmokām un Tukumu, papildus piedāvājot gida pakalpojumus un ar restorāna „Liepaleja” labumiem piepildītus piknika grozus.

Makšķerēšana pēc seno laiku metodēm 

Makšķerēšana saistīta ar brīnišķīgu laika pavadīšanu pie ūdens, baudot apkārtnes dabu, putnu treļļus. Vienlaikus tā ir ļoti īpaša – piedāvājot agrāko laiku makšķerlietas (lazdu kātus, spalvu, korķu pludiņu utml.) laiks padomāt par senākiem laikiem. Uzņēmīgākie savu lomu var izmantot zivju zupas vārīšanā uz ugunskura.

 

Orientēšanās ekskursija pilī vai parkā

Lai labāk iepazītu pili, tās salonus un tajos esošos priekšmetus, piedāvājam iespēju sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus pilī un noteikt to atrašanās vietu. Bet varbūt labāk pabūt svaigā gaisā un iepazīt pils parkā esošos objektus!? Izmantojot parka plānu un nelielu objekta aprakstu, tas jāatrod dabā un jāizpilda dotais uzdevums!! Mūsu parks aptuveni 9 ha platībā Jūsu rīcībā!!

Orientēšanās spēle “Pēddzinis Jaunmoku parkā”

Ikvienam ir iespēja iejusties mednieka lomā un caur orientēšanās spēli dzīt pēdas pa pils parku, meklējot atbildes uz interesantiem un brīžiem āķīgiem jautājumiem un iepazīt pili, tās apkārtni un vēsturi no cita rakursa. Pils parkā ir paslēpti 9 slēpņi ar jautājumiem. Spēle ir interesanta ar to, ka, lai atrastu slēpni un tiktu pie nākamā jautājuma, precīzi jāatrisina iepriekšējais uzdevums. Pirmo uzdevumu dalībnieki iegūst pils informācijas centrā.

Ekspedīcija Meža ekspozīcijā Ekspedīcija Meža ekspozīcijā

Neparasti izpētes uzdevumi, atraktīvi praktiskie darbi un interesants stāstījums ļauj ģimenēm un nelielām grupām izzināt daudzveidīgo meža valstību. Ekspedīcija tiek veidota kā programmu cikls, kurā katra no tām vedinās iepazīt kādu no meža daļām– augiem, sēnēm un iemītniekiem.

Pirmā jeb Ekspedīcija Nr. 1 ir par kokiem – dominējošo augu formu meža ekosistēmā un daudzveidīgi izmantojamu dabas resursu.

Veidot koka mizas nospiedumu, atpazīt pēc lapām, augļiem, noteikt tā vecumu, garumu un augstumu pēc atšķirīgām metodēm – ir uzdevumi ekspedīcijas dalībniekiem Meža muzejā un pils parkā. Izaicinājums noteikti ir nozāģēt -219 g meža! Ekspedīcijas turpinājumam sagatavotā uzdevumu pakete ļauj jauniegūtās zināšanas izmantot patstāvīgi un dabā.

Otrā jeb Ekspedīcija Nr. 2 ir par Zvēru kažokiem – ar  mērķi izzināt, kādi kažokzvēri mīt Meža ekspozīcijās, kādēļ tiem ir nepieciešams kažoks un kā tas ietekmē to ikdienas gaitas. Teju vai visi zīdītājdzīvnieki, sagaidot ziemu, maina savu kažoku, arī tā krāsu.  Pēc dotajiem kažokādu paraugiem būs iespēja pārbaudīt savu erudīciju kažokzvēru atpazīšanā. Noslēgumā bērni varēs saņemt darba lapu ar dzīvnieku siluetiem un tajā izkrāsot sava mīļākā dzīvnieka meža ekspedīcijā redzēto dzīvnieka siluetu.

Ekspedīcija MEŽA Ekspozīcijā un piemērota ģimenēm un mazām grupām (līdz 15 personām).

Mammadaba Meža muzejā 

“Mammadaba” programma piemērota dažāda skolas vecuma bērniem – dabu un procesus tajā skolēni izzina, aktīvi līdzdarbojoties.

Ekskursijas laikā bērni iepazīst Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā, dodas pastaigā pils parkā. Programma papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku.

Angļu tējas pēcpusdiena

Angļu pēcpusdienas tējas programma tās apmeklētājiem piedāvā iespēju iejustieanglutees aizgājušo laiku burvībā!  Kādā no pils romantiskajiem saloniem, nesteidzīgi malkojot tēju un baudot pils šefpavāra pagatavotās angļu tradicionālās uzkodas, veltīt  laiku saviesīgām sarunām. Apmeklētājiem būs iespēja apgūt angļu tējas dzeršanas etiķeti un tās smalkumus, uzzināt vairāk par šīs tradīcijas rašanos un attīstību.

Pirms pēcpusdienas tējas – viesiem mirklis pārvērtībām un īss ieskats Jaunmoku pils un tās pirmo saimnieku Armitstedu dzimtas vēsturē.

Laikā, kad tik bieži paskrienam viens otram garām, tā ir lieliska iespēja nesteidzīgā gaisotnē pavadīt laiku ar saviem mīļajiem – atzīmējot kādus  svarīgus notikumus vai vienkārši tiekoties neierastā vidē.

Programmu pieteikt iepriekš pa tālruni – 26187442.

Programma ar ierobežotu dalībnieku skaitu līdz 15 personām.

Zāļu tēju degustācija

Mēs ikdienā lietojam dažādus dzērienus, bet ne viss no tā ir draudzīgs veselībai. Bieži vien aizmirstam par brīnišķīgu alternatīvu, ko mums dod pati daba – par zāļu tējām.

Degustācijas laikā nogaršosiet dažādu veidu tējas, kas vāktas pils dārzā un tās teritorijā. Malkojot gārsu sakņu, nātru, raspodiņu, bērzu lapu un daudz citu tēju, uzzināsiet arī to dziedniecisko spēku. Varēsiet izgaršot un mēģināt uzminēt arī dažādus gardus ārstnieciskos sīrupus.

Degustācija tikai gida pavadībā un iepriekš rezervējot.

 

Kāzu ekskursija

Ja, gatavojoties Lielajai Dienai, nevarat izlemt starp romantiku vai gaumīgu greznību, Jaunmoku pils būs īstā izvēle – te tie ir nedalāmi kā Jūs abi.

Jūsu kāzu ritu iezvanīs zvans, kas jau vairāk kā pirms simts gadiem pilī ieskandēja visus svarīgos notikumus. Tā dzidrās skaņas ievibrēs Jūsu mīlestību Visuma telpā.

Pilij ir sava laimes monētiņa. Ja pie tās izdodas tikt – jaunais pāris ir saderīgs, un laulības dzīve veidosies laimes un saskaņas pilna… tā vēsta pils senie raksti. Jaunmoku pils muzejā jaunlaulātos gaida vēl daži citi ļoti īpaši, noslēpumaini pārbaudījumi.

Kādā no pils zālēm vai saloniem var saklāt visskaistākos kāzu galdus, kur uzsaukt „Rūgts!”, vai iedejot dzīvē ar pirmo valsi. Vai spējat iztēloties piemērotāku vietu šīs dienas svinībām par Jaunmoku pils plašo, askētiski izsmalcināto Kolonnu zāli? Pat tās smalkie čuguna balsti neuzkrītoši simbolizē stiprus jaunās dzīves pamatus.

Pirmā kāzu nakts… Cik reižu izsapņota?! Pēc kāzu pasakas pamosties romantiskā idillē kādā no viesnīcas istabām – baudījums ne tikai jaunlaulātajiem.

Piedāvājam arī:

  • laulību ceremoniju pilī vai pils parkā
  • kāzu galdu klāšanu pils zālēs un salonos līdz 60 personām
  • telpu rotāšanu
  • kāzu nakti īpašā jaunlaulāto numurā
  • pagalma noformējumu lāpu gaismā
  • gaismas strūklaku pils dīķī

 

Izvēlieties lappuses savai kāzu pasakai, bet visu brīnumu uzburšanas rūpes atstājiet mūsu ziņā!

Ballīte pie Meženītēm Meženītes Jaunmoku pils

Ziemassvētku laikā uz ballīti Jaunmoku pilī aicina Meža muzeja laumiņas jeb Meženītes. Katra no viņām pārvalda kādu Meža Valstības daļu – ķērpjus, kokus, sēnes, ogas, putnus, dzīvniekus vai ziedus. Katrai ir sava gudrība, spējas, kā arī niķi un stiķi. Ik reizi būs iespēja satikt vismaz divas no viņām.

Meženītes ciemiņus ved pasakainā piedzīvojumu ceļojumā, kurā kopā ar viņiem dejo, rotaļājas, ļaujas pārvērtībām, māca Meža gudrības, vedina apgūt jaunas prasmes. Atmiņai par viesošanos pie Meženītēm katrs var izgatavot Ziemassvētku dāvaniņu.

Ballīte pie Meženītēm notiek Ziemassvētku gaidās – decembrī!

Vakara ekskursija

Kad apmeklētāju soļi noklusuši un agro rudens un ziemas vakaru tumsa ielijusi katrā pils stūrītī, aicinām doties naksnīgā pastaigā un uzzināt – vai pils naktī ir tāda pati kā dienā? Vai stāsti tumsā šķiet dzīvāki, vēsture tuvāka, pat teju ar roku aizsniedzama un sataustāma?